Середа, 12.08.2020, 00:42
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

6-А клас

Разноцветные цветы

Щиро вітаємо Вас! Ми вже  6 - А клас! Нас тепер 21 учень- 11 дружних, зацікавлених, працьовитих хлопчиків та 10 чудових і чарівних дівчаток!

З початком Нового навчального року! 

Разноцветные цветы

Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

Разноцветные цветы

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу — день пам'яті в Україні, що відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України. Тією ж постановою ВР депортація з Криму кримських татар визнана геноцидом кримськотатарського народу. День боротьби за права кримськотатарського народу — день пам'яті в Україні, що відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. 

Разноцветные цветы

16 травня—День Європи в Україні
16 травня українці  відзначають День Європи.  День Європи для України — це символ єднання з європейськими народами.  Після здобуття незалежності Україна ухвалила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейської спільноти.Саме тому й був встановлений у нашій країні День Європи, який відзначається з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи" у третю суботу травня. Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі". Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

Разноцветные цветы

Шановні учні! Для вас створено окрему сторінку  БЕЗПЕЧНИЙ ПАТРУЛЬ на якій розміщені бесіди з попередження дитячого травматизму. Перейдіть за посиланням, ознайомтеся з бесідами та за результатами їх опрацювання пройдіть тести.

Разноцветные цветы                  

 День пам’яті та примирення.  День перемоги
                        «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» 

Кривавою сторінкою в книгу історії світу вписана Друга світова війна. Сім довгих років боролося людство проти фашизму, жорстокості й ненависті, сім довгих років перемагало біль і жахіття війни. Наше завдання – ніколи не забувати про події тих літ, завжди пам’ятати та передавати наступним поколінням.
 Саме тому травневе повітря дихає двома датами: ми знаємо День Перемоги – 9 Травня  і 8 травня – День пам’яті та примирення. День па́м'яті та прими́рення відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Ця подія є символом перемоги над нацизмом. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».     
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн. осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – одна із держав-засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.
Шлях до початку війни був відкритий Пактом Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 р. Згідно із таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. Внаслідок цих домовленостей Третій Райх отримав можливість безперешкодного вторгнення в Польщу, СРСР в підсумку розширився за рахунок Західної Білорусі та Західної України, Бессарабії з Буковиною, трьох країн Балтії, а також частини Фінляндії.
Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. Того дня  Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, із сходу – радянськими.
СРСР вступив в Другу світову війну 17 вересня 1939 р. Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 р. із німецьким вторгненням в СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, вигнання нацистів розпочалося восени 1943 р. і завершилося наприкінці 1944 р. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.
Нацистський окупаційний режим в Україні був одним з найжорстокіших в світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням «добровільних помічників» з числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 млн. український євреїв та 20 тис. ромів. Але якщо злочини проти людяності Третього Райху більш досліджені, то засудження злочинів комуністичного режиму ще триває. Найбільш відомими з них є Катинський розстріл, знищення політв’язнів у Західній Україні, підрив Дніпрогесу (внаслідок чого величезна хвиля поховала під собою приблизно до 100 тис. осіб, з яких – 80 тис. – мирні жителі), використання в боях неозброєних селян – «чорної піхоти», депортації українців та інших народів, зокрема кримських татар.
Після перемоги над нацистською Німеччиною 8 травня 1945 р. СРСР приєднався до війни проти Японії. Беззастережна капітуляція Японії 2 вересня 1945 р. означала завершення ІІ світової війни, але окремі військові конфлікти, породжені нею, точилися ще декілька років. Організований спротив радянській владі на Західній Україні тривав до 1954, а окремі сутички – до 1960 р.
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн.), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн. осіб. Понад 2,5 млн. українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.   
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.
 Нехай пам`ять про криваві роки Другої світової війни живе в наших серцях, а над Україною запанують мир і злагода.

 

Разноцветные цветы

               Новорічне свято 
До Нового року учні класу готувалися заздалегідь. Були створеня незвичайні композиції на конкурс "Замість ялинки - зимовий букет" та конкурс чобітків  до Дня Святого Миколая. 23 грудня для шестикласників  була проведена новорічна дискотека.  Діти водили хороводи, грали у веселі ігри, танцювали. Учнів з новим роком привітали Дід Мороз та Снігуронька. Свято було веселим та цікавим. Після свята всі учні отримали солодкі подарунки.

2627134_1_3_ (400x99, 24Kb)

        Мовний марафон  «Подорож океаном рідної мови»
20. 01. у рамках проведення Тижня української мови та літератури між командами учнів 6-А та 6-Б класів відбувся Мовний марафон «Подорож океаном рідної мови». Діти повторили і закріпили знання  з лексикології, фразеології, морфології,  продемонстрували  свої знання  і власну активну життєву позицію. Перемогла дружба, адже команди завершили гру з однаковою кількістю балів. Так тримати ! 

2627134_1_3_ (400x99, 24Kb)

        Бій  під  Крутами
 31 січня з метою вшанування  пам’яті  юнаків, які героїчно загинули у бою  під станцією Крути  29. 01. 1918 року та формування в учнів почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування інтересу до літератури про бій під Крутами була проведена виховна година «Бій  під  Крутами». Ліцеїсти більше дізнадися про  Крути, про студентів і гімназистів, які  стали на захист рідної землі від більшовицьких орд,  пригадали літературних героїв і персонажів з кіно, мультфільмів, які робили героїчні вчинки, читали вірші та вшанували пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією.
        

 

2627134_1_3_ (400x99, 24Kb)

 Знай права, виконуй обов’язки 
13.12 у рамках тижня  правових знань   пройшла  година спілкування  «Знай права, виконуй обов’язки » з  метою закріплення  знань учнів про права на основі Декларації прав людини, Конвенції ООН права дитини. Діти прослухали казку про   Добро і Зло, зазирнули в чарівну скриньку, в ній  знаходиться найцінніший скарб нашої планети Земля. Зачитали  та прикріпили на ватмані права дітей із «Світової книги прав дитини». Також розглядали  життєві випадки та ситуації   та радилися, як  би вони повелися в даній ситуації.

                                     2627134_1_3_ (400x99, 24Kb)

 Новорічний ярмарок
 6. 12.19 р.  у  нашій школі було проведено ярмарок. Як же  весело, яскраво і  гамірно  було у цей день!  Адже  отримані гроші заплановано витратити на придбання  костюмів для Діда Мороза й  Снігуроньки та на ялинкові прикраси до Нового року. Чого тільки не напекли і не наварили  шестикласники – і торти, і тістечка, і млинці й льодяники, і гарячий чай, і компот. Ми так старалися і продали смаколиків на 440 гривень. Учні нашої школи завжди люблять подібні заходи. Саме тому всім сподобавсь цей ярмарок! Молодці !

            2627134_1_3_ (400x99, 24Kb)

  Екскурсія до осіннього лісу                                                                

Осінні канікули!  Чудова погода і настрій!   Прозоре, чисте і свіже повітря, яскраве блакитне небо.  Ми на екскурсії у лісі!

 


                                          2627134_8 (700x105, 87Kb)


              Козацькі розваги                                                                              

25.10. у нашій школі пройшли спортивні змагання «Козацькі розваги», в яких взяли участь учні 5-7-х класів. Всі присутні стали свідками цікавого дійства, відчули себе нащадками славного козацького роду. Наші хлопці довели, що козацькому роду нема переводу. Найголовніше те, що наші козаки не підвели свою команду, а йшли разом до кінця змагань так, як у часи Козацької Січі - до останнього бою, подиху, тільки разом і завоювали почесне І місце! Вітаємо команду переможців!

2627134_8 (700x105, 87Kb)

  Зірочки нашого класу - відмінниці навчання                                                                                                

 Вітаємо наших відмінниць навчання:  Дмитренко Ауріку, Литвін Дарину, Макарову  Анастасію , Пальваль Аліну, Сухову Аліну. Бути відмінниками навчання – це  бути завжди кращими, це важка праця, це висока працездатність, але ви досягли цього. Високі оцінки – це ключик до успішного життя.  Пишаємося вашими досягненнями ! Так тримати!

2627134_8 (700x105, 87Kb)

   Екскурсія до Запоріжжя та на острів Хортицю
19 жовтня 2019 р. учні нашого класу  з екскурсійною поїздкою  відвідали м.Запоріжжя та острів Хортицю. Діти побували у музеї  техніки Богуслаєва, на території  якого  під відкритим небом розміщена велика кількість  зразків воєнної техніки, проїхали з  екскурсоводом найдовшою у Європі центральною  вулицею  міста. Мали змогу посидіти на лаві  примирення на одній з  центральних площ, постояти під  годинником закоханих,  сфотографуватися біля фонтану Життя. На  екскурсії у ботанічний сад дізналися від екскурсовода про  дивовижні рослини, які зібрані з різних куточків світу. Зупинившись на дамбі Дніпрогес, побачили найстаріше на Дніпрі Дніпровське водосховище, роботу Дніпровських шлюзів, через які в той час проходили дві баржі довжиною  35 м. А далі - о. Хортиця! Там знаходиться музей історії козацтва, історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», а також комплекс «Скіфський стан» та ангар із козацьким кораблем «Чайка» XVIII століття. Діти з цікавістю  слухали  розповідь екскурсовода Запорізької Січі, побачили військову канцелярію, гармати та відвідали  Церкву Покрови. Додому їхали збагатившись знаннями. щасливі та задоволені. 
 

 

2627134_8 (700x105, 87Kb)

                         Дорогі наші вчителі! Вітаємо Вас з професійним  святом -  Днем вчителя! Щиро   бажаємо міцного здоров’я, витримки, наснаги.

2627134_8 (700x105, 87Kb)

    Всеукраїнський урок доброти                                                                                                                                                    

 2 жовтня наш клас долучився до проведення «ІІ Всеукраїнського уроку доброти», присвяченого Всесвітньому  дню захисту тварин, який відзначають 4 жовтня.  На виховній годині   «Гуманне ставлення до тварин» діти переглянули  відеоролик «Як захищають тварин у різних країнах», пограли у  гру-вікторину «Хто? Де? Як?» , познайомилися з поведінкою тварин-метеорологів  «Що віщує поведінка тварин» та  коли і за що встановлено пам’ятники тваринам. Насамкінець зробили висновок, що не можна  ніколи  кидати на життєвій дорозі своїх менших  друзів, бо ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили.  

2627134_8 (700x105, 87Kb)

Дні сталої енергії
Другий тиждень вересня за традицією був присвячений Дням сталої енергії у  рамках проєкту «Дні сталої енергії в місті Первомайський». 11 вересня  діти переглянули мультфільм «Наша планета Земля» та  фільм  «Як змінюється світ через глобальне потепління». 10 вересня  проведена година спілкування «Споживай енергію розумно». Заходи спрямовані на популяризацію енергозбереження, який дозволить звернути увагу на необхідність ощадливого ставлення до енергоресурсів та виховати свідомого споживача енергії.

2627134_8 (700x105, 87Kb)

Перший  урок 
 2 вересня  у нашому класі пройшов перший урок «Я – громадянин України - Європейської країни». Діти поринули в історію України та поділилися своїми знаннями,  уявленнями про Україну як про суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною, усвідомили  себе  громадянами України. Шестикласники  здійснили літературну подорож «Європейські казки», розповідали  «Легенду  про  виникнення  української  землі», бажали  рідній  Вітчизні добра,  миру,  безпеки,  процвітання,  граючи у гру  «Вінок  любові  до  України». Побажали один одному успіхів у новому навчальному році

2627134_8 (700x105, 87Kb)

Допомога
Соціальна реклама

Таймер свободы )))

Архів записів