Первомайська школа № 7 - Безпечний Інтернет

Безпечний Інтернет

5 лютого 2019 року Україна відзначатиме День безпечного Інтернету

Як проходив День безпечного Інтернету у школі - дивіться за цим посиланням

День Безпечного Інтернету відзначається на другий день другого тижня другого місяця щорічно. Тисячі людей в усьому світі об’єднуються заради
підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах та активності у всьому світі.
День безпечного Інтернету (SID) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного
використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю.
Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету

Хочете знати більше про свої права як Інтернет-користувача? Не можете віднайти межу між приватністю та свободою вираження поглядів онлайн? Набридли перебої з доступом до Інтернету? Досі не знаєте як стати студентом одного з найпрестижніших вузів світу за декілька «кліків»? Мрієте створити власну онлайн спільноту? Переконані, що майбутнє в руках активної молоді?
Отримати відповіді на ці та сотні інших запитань тепер стало можливим. Курс «Права людини та Інтернет» передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі, а також презентацію механізмів та засобів захисту таких прав. Ідея розробки курсу пов’язана з формуванням знань та навичок свідомого користування Інтернетом. Наразі критично важливим є підвищення обізнаності кожного Інтернет-користувача щодо рівного режиму захисту прав та свобод людини офлайн і онлайн. Для більшості користувачів Інтернет продовжує залишатися своєрідним «диким Заходом», вільним від зобов’язань та гарантій абсолютної безпеки. Саме з метою подолання подібних стереотипів ми й вирішили запустити курс «Права людини та Інтернет».
Структурно курс складається з 8-ми коротких відео-лекцій, переглянувши які Ви по-новому подивитеся на можливості реалізації таких традиційних прав, як свобода вираження, доступ до інформації, захист персональних даних тощо.
Курс «Права людини та Інтернет» розроблено за сприяння спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» на виконання Рекомендації СМ/Rec(2014)6 Комітету міністрів Ради Європи щодо Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів.
Приєднуйтеся до нашого курсу «Права людини та Інтернет» сьогодні, щоб вміти відстояти свої права онлайн завтра!

Проект «Права людини та Інтернет» спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини онлайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Проект здійснюється за фінансової та технічної підтримки Ради Європи та Європейського Союзу.
Сторінка проекту - http://hr-online.org.ua/ua/

Як вільно користуватись Інтернетом і при цьому залишатись у безпеці - з правилами можна ознайомитись за посиланням - https://sites.google.com/site/bezpekada/

ІНТЕРНЕТ БУВАЄ НЕБЕЗПЕЧНИМ !

Публікації про шкідливий вплив на здоров'я дітей комп'ютерної техніки ще можна зустріти в засобах масової інформації, але мало хто порушує питання негативного впливу на  не сформовану дитячу психіку відео - та фотоматеріалів сумнівного харак­теру, якими переповнений Інтернет. Ні для кого не секрет, що там безкоштовно можна знайти інформацію будь-якого змісту, на­віть інструкцію з виготовлення вибухівки.

Сумна статистика криміналістів свід­чить, що зростання агресивної поведінки молоді безпосередньо пов'язана із система­тичним переглядом сайтів в мережі Інтер­нет, які демонструють злочинні, агресивні дії (про вбивства, побиття та знущання над людьми в найдрібніших деталях). Самостій­ний перегляд матеріалу такого змісту міцно осідає в психіці молодої людини і які вис­новки вона зробить після перегляду - ніхто не знає.

Серед молоді стало дуже популярним та­ке заняття, як знімати на мобільний телефон побиття та знущання, які відбуваються в школі, у дворі, та викладати їх в Інтернеті.

Якщо в реальному житті підліткові важ­ко знайти однодумців щодо якогось «не­зручного» питання, то в мережі охочих обго­ворити будь-які незручності можна знайти швидко і багато. Якщо телевізійні фільми з насиллям, мультфільми з монстрами та усілякими жахами (якими, на жаль, також переповнений ефір телебачення) перегляда­ються усіма членами родини і хоч якось об­говорюються, засуджуються, то блукання Інтернетом відбуваються усамітнено і таєм­ничо, без будь-якого стороннього втручання на правильність розуміння та тлумачення змісту переглянутого. Тут підліток сам фор­мує свої уподобання щодо будь-яких проявів людської поведінки. А потім ми бідкаємося, звідки ж з`являються збоченці, дітовбивці, маніяки та інші соціальне небезпечні особистості нашого суспільства.

Користуючись послугами Інтернету не забувайте і про заходи безпеки у спілку­ванні з людиною, яку ви не бачите, та нав­чайте цим правилам і своїх дітей. Адже віртуальні шахраї дуже гарні психологи: представляючись одним з ваших давніх знайомих, вони дізнаються від вас конфі­денційну інформацію, як, наприклад, коли у вас вдома нікого немає, з ким ви прожи­ваєте, ваш майновий стан і т. д. Квартирні крадіжки, вчинені за наводками, отрима­ними шляхом спілкування шахрая з постраждалим через мережу, на жаль, вже не рідкість.

Тож, шановні батьки, якщо ваші діти ко­ристуються послугами Інтернету, то не забу­вайте стежити за змістом матеріалів, які пе­реглядає ваше чадо, а краще користуйтеся системою «Батьківського контролю» або просто введіть пароль, щоб діти не могли са­мостійно підключатися до мережі. Спілкуй­теся частіше з дітьми, щоб вони не відчува­ли себе самотніми, станьте для них найкра­щими друзями, з якими можна говорити на будь-які теми та вирішувати будь-які пи­тання. Будьте пильними до будь-яких змін у поведінці та уподобань вашої дитини у зв'язку із появою в домі Інтернету.