Субота, 17.04.2021, 15:40
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»


Увага! Учні 1-11х класів ліцею навчаються дистанційно!
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

А ви знаєте, що...

 

 

         

Цікаві факти про все на світі

Похожее изображение

10 цікавих фактів про книги

http://chytay-ua.com/

1. Нацією, що найбільше часу проводить за книгою, безперечно, вважається Індія. Здивовані? Але саме середньостатистичний індієць проводить по 10,7 годин на тиждень, просто читаючи книгу.

2. Найбільш забороненою книгою в Америці є не сумнозвісний «Майн Кампф» Адольфа Гітлера, а казково-магічна історія про Гаррі Поттера. Саме її найчастіше забороняють з релігійних причин. 

3. В японській мові є чарівне слово «tsundoku», що перекладається як «людина, котра купила багато книг і просто не має часу, аби їх прочитати».

4. Поговорюють, що першою написаною книгою на друкарській машинці були «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена.

5. “Бібліосмією” називають неконтрольоване бажання постійно нюхати старі книги, і отримувати від цього задоволення.

6. Рей Бредбері, автор «451 градус за Фаренгейтом», офіційно є нащадком однієї з Салемських відьом, яку було засуджено до спалення під час інквізиції у 1692 році. Пра-пра і ще скільки там разів прабабуся відомого антиутопіста дивом врятувалась, що, безперечно, тепер радує його фанатів.

7. Найдорожчою книгою у світі є Массачусетська книга псалмів. Надрукована у 1640 році, вона була продана на аукціоні у 2013 році за 14,2 мільйона доларів.

8. Найдовше речення у світі було написане Віктором Гюго у романі «Знедолені» і складалось з 823 слів.

9. Двадцять шостий президент США Теодор Рузвельт прочитував по одній книзі кожного дня! 

10. Відома пісня «Every Breath You Take» британського співака Стінга була написана на тому ж столі, що йкниги Яна Флемінга про Джеймса Бонда.  

 

Картинки по запросу цікаві факти про книги картинки                   Картинки по запросу цікаві факти про книги картинки 

 

Картинки по запросу цікаві факти про книги картинки                   Картинки по запросу цікаві факти про книги картинки

 

Картинки по запросу цікаво знати, що картинки

9 листопада – День Книги рекордів Гіннеса. Відзначати цей день почали лише у 2005 році, коли був проданий 100-мільйонний екземпляр. Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х'ю Бівер. У листопаді 1951 р. він вирушив з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками виникла суперечка, який з диких птахів найшвидший. Чоловіки переглянули декілька довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. Сьогодні Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем з усіх книг, захищених авторським правом.

Важко сказати, що стало мотивацією для створення Книги рекордів України, проте у 2002 р. вийшла з друку книга саме з такою назвою. Її автор – Георгій Маценко – зумів зібрати багато звичайних і незвичайних, але цікавих і дивовижних фактів про все "най-най" в Україні. То ж цікаво дізнатись, що:

  - на території України найдавнішою була бібліотека Ярослава Мудрого – перша бібліотека Київської Русі. Час її заснування невідомий. Уперше про неї згадується під 1037 р. Віддаючи належне Ярославу Мудрому, літописець після розповіді про користь книг, які “суть реки наполняющие вселенную”, говорить, що “Ярославль же сей якоже рукохом, любил бе книги, много написав и положи в святей Софии церкви”. Цим і вичерпуються літописні джерела про першу бібліотеку Київської Русі. Подальша її доля невідома.

  - найстаріша діюча бібліотека – наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, заснована у 1608 р. при колегії єзуїтів. Але науковці вважають вік цього унікального зібрання книг значно заниженим, адже в його основу лягли видання з реформованих монастирських бібліотек, хронологія  яких починається  з XV ст.

  - найдовговічніший підручник. У 1618 р. вперше вийшов друком підручник з мови "Граматіка славенская...", створений українським письменником-полемістом Мелетієм Смотрицьким, який довгий час був єдиним підручником з мови. Учні українських, російських і білоруських шкіл за цією "Граматікою..." навчалися майже 150 років.

  - найкоротша назва книги. У 1968 р. Київське видавництво "Веселка" випустило окремою книжкою українську народну казку  "Хо", обсягом 20 сторінок.

  - найдовша назва книги. У 1798 р. в Миколаєві, в Чорноморській адміралтейській друкарні, побачила світ книжка обсягом 353 сторінки П. М. Захар'їна "Новый синопсис, или Краткое описание о происхождении славянорускаго народа, владычествовании всероссийских государей в Нове Городе, Киеве, Владимире и Москве, с подробным повествованием поражения страшнаго татарскаго войска полководца Мамая от Дмитрия Иоановича, великого князя московского и о последующих по нем великих князях и царях, до вступления на престол государя Имп. Петра Великого, из разных повестописателей собранное и дополненное поручиком Петром Захарьиным". 60 слів! Що ж до нашого часу, то в 1997 р. у Києві було видано книжку обсягом 110 сторінок під  назвою "Типові норми часу і виробітку  на основні види робіт з управлінською документацією та документами особливого походження на паперових носіях, що виконуються державними архівними установами". 24 слова!

  - найбільш багатосторінкова книга. У 1998 р. Київський інформаційно-видавничий цент "Спектр" випустив довідник "Україна – 98: промислові ресурси" з даними про 67 тис. підприємств, їх послуги і продукцію. Видання має 1094 сторінки. Однак це  ще  не рекорд. У 1999 р. Львівське видавництво "Каменяр" випустило книгу Дмитра Блажейовського "Київська церква у діаспорі (1751-1988)" обсягом у 1335 сторінок. Проте усіх перевершило київське видавництво "Ірина", де побачив світ універсальний словник-енциклопедія "Усе" – 1552 сторінки!

  - найважчий стародрук. В експозиції Державного музею  книги і друкарства у Києві можна побачити "Євангіліє", видруковане в Москві 1689 р. форматом 64х40х11 см. Книга має 620 сторінок, визолочену оправу з карбованими накладними клеймами на золотому тлі. Важить 21,5 кг.

- умільці багатьох країн створили низку надмініатюрних книжок, але книжка "Кобзар", створена українським майстром М. Сядристим, – найменша у світі: її площа – 0,6 кв. мм. Це майже у 20 разів менше від найменшої японської книги. Незважаючи на мікроскопічні розміри, на сторінках "Кобзаря" ніде не порушена архітектоніка віршів, немає жодного переносу рядка. Товщина літер у середньому 0,0035 мм. У книзі 12 сторінок, на кожній 8 віршованих рядків. Дві сторінки з ілюстраціями: портрет Тараса Григоровича Шевченка і копія малюнка "Батьківська хата". Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком волоска. Зшито книжку павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. З цією книгою може зрівнятись хіба одна, створена українським умільцем М. Маслюком: це збірка віршів О. Пушкіна розміром 0,8х0,4х0,2 мм та обсягом 0,064 куб. мм. А це означає, що в одній маковій зернині вмістилося б більше 15(!) таких книжок. Обкладинка книжки виготовлена із золота, на її лицьовому боці вигравіюваний портрет поета.

  - найдавніший засіб боротьби з книгокрадіями. Колись у бібліотеках Західної Європи найцінніші книги приковували до своїх місць ланцюгами. Та одним з найцікавіших був засіб, що широко практикувався в Україні. На полях книги чи на початку її писалося міцне закляття або лайка до того, хто захотів би цю книгу привласнити. Ось зразки таких записів:

"Хто хотів би віддалити цю книжку з цього місця, той буде мати зі мною справу перед Божим судом".

"Хай ця книга перебуває у цій церкві вічно, а хто її візьме, хай буде проклятий, хай буде засуджений на невгасимий вогонь і хай точить його невсипущий черв'як".

На одному рукописі XVIII ст. стояв навіть такий двовірш: "Хто би мав сю книгу красти, тому сім літ свині пасти".

  - пам'ятний знак на честь бібліотеки. В 1969 р. у Софійському монастирі в Києві встановлено пам'ятний знак на честь заснування Ярославом  Мудрим першої на Русі бібліотеки. Скульптор – Іван Кавалеріддзе.

 

 

Картинки по запросу планета земля

 

 

Бібліотека Vennesla в Норвегії

Cтудія дизайну й архітектури Helen & Hard спроектувала нову бібліотеку Vennesla в Норвегії. Студія разроюила планіровку й інтер'єр, котрий, здається, напряму інтегрирував у саму структуру будівлв.

/Files/images/the-vennesla-library-and-culture-house-09.jpg

 

Stereotank – будка-бібліотека у Нью-Йорку

Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке                         Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке                                 Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке

Бібіиотеки не є найпопулярнішими місцями для відвідування у наш час. А тому з'явились ініціативи, які пропонують вести не людей до книг, а книги до людей. Одне з втілення цієї ідеї з'явилось нещодавно у Нью-Йорку. Мова йде про невелику будку-бібліотеку Stereotank, яку встановили на вулиці.
 
Сучасна бібліотека – це вже не величезна будівля, в архівах якої знаходяться сотні тисяч, якщо не мільони книг. Зараз це автобус, кафе, готель або просто громадський простір, де будь-який бажаючий зможе отримати свою толіку друкованого слова.
 

Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке         Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке          Stereotank – будка-библиотека в Нью-Йорке

Stereotank – це невеличка архітектурная інсталляція, установлена на одній із жвавих вулиць Нью-Йорка. Її автори пропонують всім бажаючим перехожим відволіктися на кілька десятків хвилин від метушливого життя мегаполісу та почитати цікаву книгу або журнал.
Зробити це можна, "піднирнув" під Stereotank й опинившись усередені даної будки-бібліотеки. Там, у зачиненій від зовнішнього світу капсулі ви знайдете кілька десятків книг на любий смак.
 

 

В Норвегії знайшли плівку із загубленим мультфільмом Діснея

Кролик Освальд

Мультфільм  1927 року вважається першою работою знаменитого мультиплікатора про Різдво. 

В одній з бібліотек Норвегії знайшли копію мультфільму Уолта Діснея під назвою "Пустые носки"  1927 року. Работа знаменитого мультиплікатора до цього часу вважалась загубленою.

Як повідомляє The Guardian, це найперший мультфільм Діснея про Різдво. Діючим лицем у ньому є кролик-счастливчик на ім'я Освальд - попередник Міккі Мауса. Раритетна плівка зберегалась на двух катушках у місті Му-і-Рана на півночі Норвегії.

"Спочатуц ми не знали, що це втрачений скарб кінематографу. На катушках з фільмом не було ніяких відміток", - сказав архіваріус бібліотеки Квале Саєренссен.

Мультфільм відцифрували й відправили до студії Disney у ОША. Експерти мультиплікаціойної компанії говорять, що у знайдеій плівці наявна майже повна версія мультфільма. Оригінальний мультик тривав 5 хвилин й 30 секунд. Однак знахідці не вистачає 30 секунд посередині.

До цього часу у розпорядженні студії Disney був лише відрізок мультфільму тривалістю 25 секунд. Плівку з ним зберігають у Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Ще  раніше компанію Disney попросили створити мультик з принцесою, що носить одяг великого розміру.

Допомога
Увага!

Таймер свободы )))

Архів записів