Субота, 17.04.2021, 16:54
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»


Увага! Учні 1-11х класів ліцею навчаються дистанційно!
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Національно-патріотичне виховання в освітньому процесі

День Героїв Небесної Сотні

 Важко згадувати, неможливо забути. 
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні. 
З нагоди цієї дати у нашому ліцеї в період 15.02-19.02.2021 під керівництвом вчителів КоваленкоО.О., Білаш Т.О., Каракуця Т.М., Луста Л.А. були проведені уроки з історії України: 
5,6,7,8 класи- «Герої не вмирають», 
9,10 класи - «Пам’яті Героїв Небесної сотні», 
11 клас -«Трагічна сторінка української історії» 
Також були проведені такі заходи: 
Усний журнал «Пам’яті Героїв Небесної сотні» 7-А клас разом з класним керівником Каракуця Т.М. 
Вчителем історії Коваленко О.О. були проведені екскурсії в кімнату бойової слави «Герої не вмирають», присвячені вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. 
Метою заходів було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України. 
19 лютого відбулась тиха акція «Ангели пам’яті», присвячена роковинам розстрілів на майдані 18-20 лютого 2014 року. 

15 ЛЮТОГО ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ВОЇНІВ - ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

 З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.
     Двадцять чотири роки тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
    Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і зостався живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи..
    Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови підготовки, перемінливий клімат, щоденні думки про смерть і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке зрозуміють тільки ті, хто воював і вижив у ті жахливі роки.
    Та найстрашніше те, що ці хлопці не знали, що буде з ними в майбутньому, чи знайдуть вони собі місце у новому житті, житті без війни і смерті. Та всі розуміли одне – це занадто дорога ціна, ніщо не варте того, щоб платити саме такою ціною – ціною того, що відбувалося з ними тоді і що могло бути потім.
   Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям. 8-Б.Учні 8-Б класу Сургай .Д.,Триполка.А. Виступили перед учнями 5-11 класів з повідомленням (що ми знаємо про афганську війну),а також була організована виставка плакатів.(час і досі не загоїв рани )

  

 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Сьогодні, 29 січня 2021 року, для учнів нашого класу було проведено виховний захід "Крути - бій за майбутнє" Мета заходу полягала у сформуванні в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу його історії та героїчного минулого; виховуванні почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя за її майбутнє, розвитку мотивації спрямованої на підготовку учнів до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу однолітків, формуванні інтересу до літератури про бій під Крутами.

Класний керівник доступно та цікаво розповіла учням про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, бо жертовності та героїзму Крут забувати ні коли не можна. Під час заходу учні класу переглянули відеофільм «29 січня 2918 року», присвячений воїнам Крут та мультимедійну презентацію.
З метою якісної підготовки роїв до ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура»)» 29 січня 2021 року Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, проведено онлайн-вікторину «Відун», присвячену до Дня пам’яті Героїв Крут.
У вікторині брали участь учн інашого ліцею Гелла М. (10клас) та Антонов А.(11клас).

 

                                          

   

 

Пам'яті жертв Голокосту

  27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 осіб. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень.

В нашому закладі під керівництвом вчителя Булгакової В.М. учнями 9-А класу було проведено захід до Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту для учнів 5-11 класів. Гортаючи страшні сторінки  історії, учні познайомилися з поняттями "голокост" і "антисемітизм", причинами виникнення. Таким чином ми вшановуємо багато мільйонів євреєв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

 

   

День Соборності України

  22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. 

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Однак об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина - Закарпаття.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

У цей День приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!

 

«П’ять колосків до життя  - непройдених п’ять кроків»

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у нашому ліцеї було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.
У шкільній бібліотеці організовано виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Трагедія голоду», були проведені тематичні класні години. А також відбулась імпреза – реквієм «П’ять колосків до життя не пройдених п’ять кроків» Підготовлений захід організовано та проведено учнями 11 класу та класним керівником Коваленко О.О.
В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 28 листопада 2020 року, о 16 годині, Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.

   

"Козацькі розваги"

12,13 жовтня в епіцентрі заходів, присвячених Дню захисника України, традиційні "Козцькі розваги". З метою виховання пошани до історичного минулого, допомогти дітям осмислити свою особливість як частину великого українського народу, морального та фізичного загартування школярів значну частину козацьких розваг складали спортивні змагання.  Учні підготували назву та девіз команди, та кожен клас випустив стіннівку, присвячену святу.

   

    В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. Встановлено цей пам'ятний день указом    Президента України у 2001 році. Вперше свято відзначили 22 вересня 2001 року, у день 60-ї річниці       початку підпільно партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни. День партизанської слави     відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто суровий воєнний час боровся з фашистами в   глибокому тилу ворога.

У Первомайському відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України
У цей пам’ятний день на площі біля ПК «Хімік» відбулась акція «Єднайся, рідна Україно!», яку підготували працівники відділу культури і туризму.
Мешканцям міста нагадали історію виникнення цього державного свята: «22 січня 1919 року у Києві на Софіївській площі проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Століттями розірваний український народ об’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. В наші дні це свято стало особливо актуальним, щоб ми знали і пам'ятали, наскільки важлива і дорога нам ця єдність». Учні ліцею №7 також взяли участь у заході. Діти заспівали разом головну пісню нашої держави – Гімн України, після чого утворили символічне коло єднання, з’єднавши із багатьох окремих жовтих та блакитних відрізків єдину жовто-блакитну стрічку, яку буде передано у міський краєзнавчий музей.

 


В школі був проведений урочистий захід вшанування пам’яті загиблим у вирії революційних подій 2013/2014 рр.
Указом президента від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХI століття, віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи – 21 листопада.

Для чого люди вийшли на майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
Її «Європою» ми гордо назвемо
Бо вона гідна статус такий мати.
У всіх містах великих і малих,
У всіх куточках неньки України
Всі люди, всі від юних до старих
Пророчать позитивні й стрімкі зміни.
Тож не сидіть тихенько в стороні,
Не будьте ви до цих подій байдужі!
Бо знайте, ви сьогодні не одні!
А разом ми нестримні й справді дужі!

Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…

Низький уклін матерям і батькам, що виховали таких синів і дочок! Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв у наших серцях. Героям – Слава!

Дай, Боже, нам миру в країні,
Де пишно калина цвіте,
Дай сонця моїй Україні,
Що гідно в майбутнє іде.
Дай, Боже, в любові зростати
Малим громадянам її,
З добром в майбуття крокувати
І жити в єдиній сім’ї.

Шкільний урочистий захід було підготовлено і проведено учнями 10 класу (кл. керівник – Коваленко О.О.)

 


 

Допомога
Увага!

Таймер свободы )))

Архів записів