Вівторок, 13.04.2021, 01:03
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»


Увага! Учні 1-11х класів ліцею навчаються дистанційно!
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради учням та батькам

"Поради батькам, як зацікавити дітей читанням"

 

Картинки по запросу КНИГИ КАРТИНКИ

КНИГИ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ.

 КНИЖКИ ДОВКОЛА НАС!   ЦЕ НАШІ ДОБРІ ДРУЗІ Й ПОРАДНИКИ НА ВСЕ ЖИТТЯ!   ВАШЕ МАЙБУТНЄ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧИТАННЯ!

Одразу попереджаємо: ми відібрали книги про школу, щоб учні не дуже глибоко "занурювались" у світ пригод, легко змогли потім повернутися до диктантів та задач.
Маленьким школярам неодмінно варто прочитати «Меховой интернат» Едуарда Успенського: дівчинка Люся влаштовується вчителькою до школи, де навчаються звірі - вовк, білка, барсук, кріт, горностай… І навіть тушканчик! Ну або ж класику - «В країні невивчених уроків» Лії Гераскіної. Майже кожний зможе відчути душевний біль головного героя: «Мама сердиться на мене за те, що я більше люблю цвяхи, ніж підручники. А хто винен? Авжеж, не я, а підручники. Не треба бути такими нудними».

Для старших школярів дуже радимо книгу білоруських письменників Євгенії Пастернак та Андрія Жвалевського «Я хочу до школи!». Це історія про школу №34, де немає паралельних класів й інших шкільних нудностей, а є по-справжньому класні штуки - наприклад, екскуріия на Еверест. Алу у якийсь момент школярі дізнаються, що школа закривається. І всі вони проти!
А дорослим можна спробувати почитати «Клас корекції» Катерини Мурашової: повість про життя 7 «Є» - класа, де навчаються діти з обмеженими можливостями.


 

Твори про дітей:
Виктор Гюго "Козетта", "Гаврош", Бернет Ф. "Маленький лорд Фаунтлерой", "Маленькая принцесса", Марк Твен "Приключения Тома Сойера","Приключения Гекльберри Финна"

Шановні читачі бібліотеки! Нам подарували нову книгу!

Автор - Любов Миколаївна Бугар, вишивальниця, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Полотняні письмена: альбом-каталог/ Любов Бугар - Харків: Золоті сторінки, 2021 - 152 с.

      В альбомі представлені роботи майстрині, наведено взірці оригінальних авторських орнаментів, цікаві факти про вишивку та вишиванки. Історія та основні мотиви української вишивки, її орнаментальна символика та регіональні особливості, традиції та сучасність - усе це ви знайдете на сторінках цього видання. Окремі розділи присвячені орнаментам традиційної слобожанської вишивки.

До бібліотеки надійшли книги із серії "Шкільна бібліотека" для учнів 5-6 кл.:

                 1.. Сучасна художня література/ упорядник Ольга Ніколенко, Лідія Мацевко-Бекерська, Людмила Сакович та ін.- Київ: Грамота, 2019.-224 с.

                 У посібнику вміщені твори сучасних авторів відповідно до навчальних програм з української та зарубіжної літератур (для закладів з українською мовою навчання). На сторінках цієї  ви знайдете твори таких письменників: Сашко Дерманський, Сашко Лірник, Олександра Бурбело, Григорій Фалькович, Ірина Цілик, Мар'яна Савка, Сергій Гридін, Джеремі Строн,  Туве Янсон, Астрід Ліндгрен та інші.

                 2. Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу в шкільному курсі літератури:/ авт.-упоряд. М. Чумарна.- Львів: Світ, 2019.-128 с.: іл.

                 Міфологічні розповіді, які дійшли до нас, - це не завжди розповіді про тих, хто жив на початку світу. Бо лише на території нашої України знаходять сліди великих міст і поселень  віком до 40 і більше тисяч років. Але для нас міфи і казки цікаві тим, що вони доносять відгомін із глубокого минулого і приховують у собі велику мудрість наших предків.

                3. Антологія. Казка в шкільному курсі літератури/авт. - упоряд. Ю. О. Морщавка.- Харків: Соняшник, 2019.- 304 с. : іл. 

                Посібник містить українські народні казки, казки українських письменників, казки народів світу та казки представників етнічних спільнот, які проживають на території України.

               4. Бандровський О. Г. Цікаві факти з історії давніх часів.- Київ: Генеза, 2019.- 176 с. 

  Ця книжка стане подарунком, бо вона відкриє новий широкий світ історичних знань, у якому оживає пам'ять  багатьох народів і стає зрозумілим сьогодення.

              5. Гільберг Т. Г. Унікальні сторінки географії. Визначні географічні відкриття.- Харків: Соняшник, 2019.- 208 с.:іл.

   Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків природознавства й географії.

              7. Каліберда М. С. Захопливий світ біології.- Харків: Соняшник, 2019.- 240 с.: іл.

  У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин та грибів, а також закономірності впливу навколишнього середовища на організми.

           Поради батькам

      (як перетворити читання в захоплення?)

  - частіше ходіть до бібліотеки;

  - передплатіть цікавий дитячий журнал;

 - більше читайте дитині;

 - подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал;

 - даруйте книжки;

 - відведіть дитині полицю для найулюбленіших видань;

 - не уникайте всіх "чому?", "що?", "коли?"...

   Не залишайте нічого нез'ясованим.

 - читайте в будь-який час, коли вам зручно.

          Родинне читання має унікальні властивості, які здатні створити теплу родинну атмосферу і допомогти в успішному навчанні Вашої дитини. Януш Корчак казав: " Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає..."

         Пропонуємо кілька порад як виховати у дитини любов до читання.

Як виховати у дитини любов до читання.

Пам'ятка для батьків

1. Книгу, яку ви взяли в бібліотеці краще прочитати разом.

2. Сімейному читанню присвячуйте хоча б 1 раз на тиждень.

3. Читайте вголос , по черзі: сьогодні тато або мама, завтра - дитина.

4. Читайте виразно, щоб це нагадувало гру.

5. Зупинитесь на цікавому моменті і дитина сама забажає дізнатися, як далі розвиватимуться події в книжці.

6. Прислухайтеся до бажання дитини в виборі книги. Не лінуйтесь прочитати улюблену книгу вдруге.

7. Читання вашої дитини повинно бути різноманітним.

8. Не треба перевантажувати дитину читанням, якщо вона втомилась, зробіть фізкультурну паузу.

9. Перш ніж розпочати читання, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу дитини.

10. Навчить дитину бережливо відноситись до книги.

                                        ТОП - 10 надихаючих книг для читання під час карантину.

Читання - це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Приємного читання книг!

1. "Чудове Чудовисько". С. Дерманський;

2. "П'єр і місто лабіринтів". М. Чіхіро;

3. "Казка про старого Лева". М. Савка;

4. "Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами". І. Малкович, С. Ус;

5. "Сузір'я Курки". С. Андрухович, М. Прохасько;

6. "Рубінова книга". Керстін Гір;

7." Лотта та її катастрофи. Заклинателька змій". А. Пантермюллер;

8. "Бартімеус: Амулет Самарканда". Д. Страуд;

9. "Детективи з Артеку". А. Бачинський;

10. "36 і 6 котів". Г. Вдовиченко.

До бібліотеки ліцею надійшла нова література. Лютий 2021 р.

НУШ. Навчально-методичні посібники.

1. Старагіна І. П. Нова українська школа: розвиток читацької компетентності в учнів початкової школи в системі інтегрованого навчання: навчально-методичний посібник/ Старагіна І. П., Терещенко В. М., Панченко А. О. - Харків: Соняшник, 2020.- 176 с., іл.

     Навчально-методичний посібник комплексно висвітлює питання формування читацької компетентності учнів почваткової школи в умовах інтегрованого навчання, під час якого коло читання учнів значно розширюється за тематикою й різновидами текстів.

2. Фідкевич О. Л.  Навча

льно-методичний посібник: "Нова українська школа: теорія і практика формувального оцінювання у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти" для педагогічних працівників / Олена Фідкевич, Наталія Богданець-Білоскаленко.- Київ: Генеза, 2020.- 96 с.

    Запропонований навчально-методичний посібник покликаний допомогти вчителям опанувати теорію і практику формувального оцінювання, розкрити його роль у навчанні учнів 3-4 класів в умовах НУШ.

3. Скворцова С. О. Нова українська школа: методика навчання математики у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах інтегрованого і компетентнісного підходів: навч.-метод. посіб./ С. О. Скворцова, О. В. Онопрієнко.- Харків: Вид-во "Ранок", 2020.- 320 с.

        У посібнику подано методику навчання учнів 3-4 класів основних питань курсу математики: аріфметичних дій додавання і віднімання багатоцифрових чисел; табличного і позатабличного множення і ділення, навчання розв'язування простих і складних задач; вивчення величин та їх одиниць.

4. Гільберг Т. Г. Навчально-методичний посібник. Нова українська школа: методика навчання інтегрованого курсу "Я досліджую світ" у 3-4 класах закладів загальної середньої освіти на засадах  компетентнісного підходу/ Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Зоя Хитра, Ніна Павич.- Київ: Генеза, 2029.- 240 с.

        Основною метою посібника є формування відповідних методичних компетенцій учителів-практиків та майбутніх учителів початкової школи щодо викладання інтегрованого курсу.

5. Карп'юк О. Д. Нова українська школа: методика навчання англійської мови у 1-2 класах закладів загальної середньої освіти на засадах компетентнісного підходу.- Тернопіль: "Видавництво Астон", 2020.- 160 с.: іл.

       Навчально-методичний посібник призначений для вчителів англійської мови, які працюють у першій ланці початкової школи - 1-2 класах. Основне завдання - це підтримка учителя в рамках реформування загальної середньої освіти Нової української школи. Посібник висвітлює теоретичні і практичні основи роботи з дітьми 6-7 років.

6. Карп'юк К. Нова українська школа: методика навчання англійської мови у 3-4 класах закладів загальної середньї освіти на засадах компетентісного підходу.- Тернопіль: "Видавництво Астон", 2020.- 144 с.: іл.

          Навчально-методичний посібник знайомить із зарубіжним досвідом та сучасними досягненнями в сфері методики навчання англійської мови 8-10-річних учнів, а також окреслює шляхи впровадження сучасних методичних розробок в українську шкільну практику.           Інклюзивна освіта

1. Колупаєва А. А. Навчання дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі6 навчально-методичний посібник/ А. А. Колупаєва, О. М. Таранченко.- Харків: Вид-во "Ранок", 2019.- 304 с.

       Посібник базується на головних засадах інклюзивної освіти. Видання містить відомості про періодизацію та перспективи навчання дітей з особливими потребами; у посібнику окреслено новітні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами та стратегії успішного впровадження інклюзивної практики.

2. Асистент вчителя у закладі загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання: навчально-методичний посібник/ А. А. Колупаєва та ін.- Харків: Видавництво "Ранок", 2019.- 216 с.

       У навчально-методичному посібнику представлено особливості роботи асистента вчителя в класі закладу загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням.

3. Миронова С. П. Нова українська школа: особливості організації освітнього процесу учнів початкової школи в інклюзивних класах: навчально-методичний посібник.- Тернопіль: Астон, 2020.- 176 с.

       Навчально-методичний посібник розкриває підходи Нової української школи до організації освітнього процесу в інклюзивних класах. У посібнику висвітлено теоретичні засади інклюзивного навчання як складової Нової української школи; практичні аспекти психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному закладі.

4. Чеботарьова О. В. Учні початкових класів із порушеннями інтелектуального розвитку: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ о. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко.- Харків: Вид-во "Ранок", 2020.- 128 с.

      Даний посібник присвячений проблемам навчання дітей із порушенням інтелектуального розвитку в початковій школі. Зацікавлений читач знайде тут детальну психолого-педагогічну характеристику дітей цієї категорії і опис труднощів, з якими стикаються педагоги і вихователі.

5. Рібцун Ю. В. Учні початкових класів із тяжкими порушеннями мовлення: навчання та розвиток: навч.-метод. посіб./ Юлія Рібцун.- Львів: Світ, 2020.- 264.: іл.

      У навчально-методичному посібнику проаналізовано наявні труднощі в навчанні молодших школярів із тяжкими порушеннями мовлення, запропоновано можливі шляхи реалізації їхніх мовленнєвих потреб, розкрито актуальні питання організації та практичної реалізації освітнього процесу в початковій школі.

6. Недозим І. В. Учні початкових класів із розладами аутистичного спектра: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ І. В. Недозим.- Харків: Вид-во "Ранок", 2020.- 96 с.

      Навчально-методичний посібник висвітлює сучасний погляд на питання навчання і розвитку дітей з аутизмом згідно з міжнародними стандартами та науковими методами, що вже довели свою ефективність.

7. Костенко Т. М. Учні початкових класів із порушенням зору: навчання та розвиток: навчально-методичний посібник/ Т. М. Костенко.- Харків: Вид-во "Ранок", 2020.- 128 с.

       Даний посібник присвячений проблемам навчання дітей із порушеннями зору в початковій школі. Зацікавлений читач знайде тут детальний опис психофізіологічних особливостей дітей цього віку і труднощів, з якими стикаються педагоги і вихователі під час навчання                    Книги із серії "Шкільна бібліотека" для учнів 7 кл.

1. Бєлова Л. П. Математика навколо нас: посіб. серії "Шкільна бібліотека" для 5-9 кл. закл. загал.серед. освіти/ Л. П. Бєлова, М. М. Корнієнко, Л. Ю. Полякова.- Харків: Вид-во "Ранок". 2020.- 160 с.: іл.- (Серія "Шкільна бібліотека")

       Видання покликане допомогти читачеві поглянути уважно навкруги, зрозуміти, що математика дійсно навколо нас. У посібнику запропоновано логічні задачі, математичні ігри й фокуси, подано необхідні теоретичні відомості, наведено цікаві факти з історії математики.

2. Длугопольський О. В., Вірковська А. А. Економіка і я: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.- Тернопіль: Астон, 2020.- 144 с.: іл.

         Посібник містить теоретичні й прикладні матеріали, які розкривають сутність економічних явищ і процесів на різних рівнях економічних досліджень, узагальнюють проблемні аспекти розвитку економіки XXІ століття.

3. Криховець-Хом'як Л. Я. та ін. Основи споживчих знань. Обираємо культуру здорового споживання: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ Л. Я. Криховець-Хом'як, О. В. Сампара, Л. І. Чарторинська, ЦІ. М. Миколів.- Тернопіль: Астон, 2020.- 144 с.: іл.

         Головною рисою сучасної цивілізації є масове споживацтво, яке має згубні наслідки для здоровя людини та збереження природи. Прочитавши посібник, ви ознайомитесь із цікавими фактами про виникнення споживчих рухів, про вичерпність доступних на сьогодні ресурсів; зумієте зобразити портрет сучасного споживача; пізнаєте, які існують джерела необхідної для споживача інформації; дізнаєтеся про шкідливу чистоту, про критерії вибору харчових продуктів.

4. Удовік С. Л. Україна дивує: посіб. серії "Шкільна бібліотека" для 5-9 кл. закл. заг. серед. освіти/ С. Л. Удовік.- Київ: Саміт-книга, 2021.- 152 с.: іл.- (Серія "Шкільна бібліотека").

       У цій книжці розповідається про 100 кращих куточків України, визначні пам'ятки архітектури та природи, їх історію. Нариси чудово ілюструють дивовижне розмаїття України та яскраво описують її історію від сивої давнини до сьогодення.

5. Васильків І. Д. Правління князів: походи й реформи: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти/І. Д. Васильків, І. Л. Паршин, О. Я. Басюк, М. І. Костікова, В. В. Островський.- Тернопіль, Астон, 2020.- 160 с.: іл.

       Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків історії в 7 класі. Стане в пригоді тим, хто хоче дізнатися більше про життя та діяльність князів Русі-України. 

6. Васильків І. Д. , Паршин ЦІ. Л., Островський В. В. Перший український король: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ І. Д. Васильків, І. Л. Паршин, В. В. Островський.- Тернопіль: Астон, 2020.- 160 с.: іл.

        Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків історії в 7 класі. Він стане в пригоді тим, хто хоче дізнатися більше про життя та діяльність короля Данила.

7. Секиринський Д. О. Величні собори України епожи Середньовіччя: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 кл. закл. заг. серед. освіти/ Д. О. Секиринський.- Тернопіль: Астон, 2020.- 144 с.: іл.

       З цікавих і захоплюючих нарисів учні та учениці 7 класу дізнаються про архітектурні памятки Русі-України періоду середніх віків та про відомих історичних осіб, з чиїми іменами пов'язана доля середньовічних храмів.

8. Терещенко А. І. Мистецтво в нашому житті: діалог традицій і новаторства: для 7-го кл. закл. загал. серед. освіти/ Андрій Терещенко.- Київ: Генеза, 2020.- 96 с.: іл.

        Ця книжка розповість вам про цікавий і захопливий світ мистецтва. Мистецтва, що оточує нас повсякденно. Учні ознайомляться з розмаїттям світу мистецтва - від народних джерел до новітніх мистецьких явищ, пізнають секрети архітекткри, дизайну, сучасних музичних напрямів.

9. Заморока А. Тварини лікують: посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти/ Заморока А. М., Драгулян М. В.- Харків: Соняшник, 2020.- 224с., іл.

        Як тварини допомагають у лікуванні й реабілітації після хвороб і травм? Що корисного для медицини можуть запропонувати плоскі хробаки, павуки чи жаби? Відповіді на ці та подібні запитання містяться в посібнику.

10. Сучасна література рідного краю: посібник серіїх "Шкільна бібліотека" для 5-7 класів закладів загальної середньої освіти/ упор. Морщавка Ю. О.- Харків: Соняшник, 2020.- 336 с., іл.- (Серія "Шкільна бібліотека").

         Посібник охоплює навчальний матеріал, передбачений навчальною програмою в шкільному курсі української літератури, для обовязкового/ додаткового( самостійного/ позакласного читання.

11. Антологія. Фантастика й реальність у шкільному курсі літератури: посіб. серії "Шкільна бібліотека" для 7 кл./ Тетяна Качак, Оксана Тебешевська.- м .Київ: ВЦ "Академія", 2020.- 224 с.

          Літературна фантастика є реальністю людської мрії, а те, про що пишуть письменники-фантасти, часто стає реальністю життя. Дивовижне й чарівне, які малює уява, можна побачити в буднях і святах, у загадкових явищах і вчинках людей.

12. Івасюк О. Сучасна художня література: посібник для 7 кл.- Чернівці: "Букрек", 2020.- 208 с.: іл.

          Пропонована хрестоматія із сучасної літератури містить твори, які неодмінно зацікавлять тебе. Тут тексти авторів української, зарубіжної та літератури національнихспільнот із твого списку позакласного читання. Ці твори тут не просто так: вони допоможуть тобі сформувати життєві принципи, обрати власний шлях, вчитися приймати правильні рішення та дотримуватися слова.

13. Антологія. Пригоди й подорожі в шкільному курсі літератури: посібник для 7 кл./ упоряд. Н. Богданець-Білоскаленко, О. Фідкевич.- Київ: Грамота, 2020.- 192 с.: іл.

           Перед вами посібник-хрестоматія, який містить твори, об'єднані темою "Пригоди й подорожі". Сподіваємося, що ви любите подорожувати й уже маєте деякий досвід мандрівників, а ще любите читати цікаві пригодницькі історії. Саме тому пропонуємо вам поринути у світ сміливих і цілеспрямованих людей, які в складних обставинах не підкорюються долі, а досягають своєї мети, кидаючи виклик таємничим явищам природи.

 

Допомога
Увага!

Таймер свободы )))

Архів записів