Вівторок, 07.04.2020, 13:38

Поради учням та батькам

"Поради батькам, як зацікавити дітей читанням"

Картинки по запросу КНИГИ КАРТИНКИ

КНИГИ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ.

КНИЖКИ ДОВКОЛА НАС!   ЦЕ НАШІ ДОБРІ ДРУЗІ Й ПОРАДНИКИ НА ВСЕ ЖИТТЯ!   ВАШЕ МАЙБУТНЄ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧИТАННЯ!

Одразу попереджаємо: ми відібрали книги про школу, щоб учні не дуже глибоко "занурювались" у світ пригод, легко змогли потім повернутися до диктантів та задач.
Маленьким школярам неодмінно варто прочитати «Меховой интернат» Едуарда Успенського: дівчинка Люся влаштовується вчителькою до школи, де навчаються звірі - вовк, білка, барсук, кріт, горностай… І навіть тушканчик! Ну або ж класику - «В країні невивчених уроків» Лії Гераскіної. Майже кожний зможе відчути душевний біль головного героя: «Мама сердиться на мене за те, що я більше люблю цвяхи, ніж підручники. А хто винен? Авжеж, не я, а підручники. Не треба бути такими нудними».

Для старших школярів дуже радимо книгу білоруських письменників Євгенії Пастернак та Андрія Жвалевського «Я хочу до школи!». Це історія про школу №34, де немає паралельних класів й інших шкільних нудностей, а є по-справжньому класні штуки - наприклад, екскуріия на Еверест. Алу у якийсь момент школярі дізнаються, що школа закривається. І всі вони проти!
А дорослим можна спробувати почитати «Клас корекції» Катерини Мурашової: повість про життя 7 «Є» - класа, де навчаються діти з обмеженими можливостями.

Твори про дітей:
Виктор Гюго "Козетта", "Гаврош", Бернет Ф. "Маленький лорд Фаунтлерой", "Маленькая принцесса", Марк Твен "Приключения Тома Сойера","Приключения Гекльберри Финна"

До бібліотеки надійшли книги із серії "Шкільна бібліотека" для учнів 5-6 кл.:

1.. Сучасна художня література/ упорядник Ольга Ніколенко, Лідія Мацевко-Бекерська, Людмила Сакович та ін.- Київ: Грамота, 2019.-224 с.

У посібнику вміщені твори сучасних авторів відповідно до навчальних програм з української та зарубіжної літератур (для закладів з українською мовою навчання). На сторінках цієї  ви знайдете твори таких письменників: Сашко Дерманський, Сашко Лірник, Олександра Бурбело, Григорій Фалькович, Ірина Цілик, Мар'яна Савка, Сергій Гридін, Джеремі Строн,  Туве Янсон, Астрід Ліндгрен та інші.

2. Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу в шкільному курсі літератури:/ авт.-упоряд. М. Чумарна.- Львів: Світ, 2019.-128 с.: іл.

Міфологічні розповіді, які дійшли до нас, - це не завжди розповіді про тих, хто жив на початку світу. Бо лише на території нашої України знаходять сліди великих міст і поселень  віком до 40 і більше тисяч років. Але для нас міфи і казки цікаві тим, що вони доносять відгомін із глубокого минулого і приховують у собі велику мудрість наших предків.

3. Антологія. Казка в шкільному курсі літератури/авт. - упоряд. Ю. О. Морщавка.- Харків: Соняшник, 2019.- 304 с. : іл.

Посібник містить українські народні казки, казки українських письменників, казки народів світу та казки представників етнічних спільнот, які проживають на території України.

4. Бандровський О. Г. Цікаві факти з історії давніх часів.- Київ: Генеза, 2019.- 176 с.

Ця книжка стане подарунком, бо вона відкриє новий широкий світ історичних знань, у якому оживає пам'ять  багатьох народів і стає зрозумілим сьогодення.

5. Гільберг Т. Г. Унікальні сторінки географії. Визначні географічні відкриття.- Харків: Соняшник, 2019.- 208 с.:іл.

Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків природознавства й географії.

7. Каліберда М. С. Захопливий світ біології.- Харків: Соняшник, 2019.- 240 с.: іл.

У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин та грибів, а також закономірності впливу навколишнього середовища на організми.

Школа ОНЛАЙН