Субота, 16.01.2021, 17:57

Поради учням та батькам

"Поради батькам, як зацікавити дітей читанням"

Картинки по запросу КНИГИ КАРТИНКИ

КНИГИ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ.

КНИЖКИ ДОВКОЛА НАС!   ЦЕ НАШІ ДОБРІ ДРУЗІ Й ПОРАДНИКИ НА ВСЕ ЖИТТЯ!   ВАШЕ МАЙБУТНЄ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧИТАННЯ!

Одразу попереджаємо: ми відібрали книги про школу, щоб учні не дуже глибоко "занурювались" у світ пригод, легко змогли потім повернутися до диктантів та задач.
Маленьким школярам неодмінно варто прочитати «Меховой интернат» Едуарда Успенського: дівчинка Люся влаштовується вчителькою до школи, де навчаються звірі - вовк, білка, барсук, кріт, горностай… І навіть тушканчик! Ну або ж класику - «В країні невивчених уроків» Лії Гераскіної. Майже кожний зможе відчути душевний біль головного героя: «Мама сердиться на мене за те, що я більше люблю цвяхи, ніж підручники. А хто винен? Авжеж, не я, а підручники. Не треба бути такими нудними».

Для старших школярів дуже радимо книгу білоруських письменників Євгенії Пастернак та Андрія Жвалевського «Я хочу до школи!». Це історія про школу №34, де немає паралельних класів й інших шкільних нудностей, а є по-справжньому класні штуки - наприклад, екскуріия на Еверест. Алу у якийсь момент школярі дізнаються, що школа закривається. І всі вони проти!
А дорослим можна спробувати почитати «Клас корекції» Катерини Мурашової: повість про життя 7 «Є» - класа, де навчаються діти з обмеженими можливостями.

Твори про дітей:
Виктор Гюго "Козетта", "Гаврош", Бернет Ф. "Маленький лорд Фаунтлерой", "Маленькая принцесса", Марк Твен "Приключения Тома Сойера","Приключения Гекльберри Финна"

До бібліотеки надійшли книги із серії "Шкільна бібліотека" для учнів 5-6 кл.:

1.. Сучасна художня література/ упорядник Ольга Ніколенко, Лідія Мацевко-Бекерська, Людмила Сакович та ін.- Київ: Грамота, 2019.-224 с.

У посібнику вміщені твори сучасних авторів відповідно до навчальних програм з української та зарубіжної літератур (для закладів з українською мовою навчання). На сторінках цієї  ви знайдете твори таких письменників: Сашко Дерманський, Сашко Лірник, Олександра Бурбело, Григорій Фалькович, Ірина Цілик, Мар'яна Савка, Сергій Гридін, Джеремі Строн,  Туве Янсон, Астрід Ліндгрен та інші.

2. Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу в шкільному курсі літератури:/ авт.-упоряд. М. Чумарна.- Львів: Світ, 2019.-128 с.: іл.

Міфологічні розповіді, які дійшли до нас, - це не завжди розповіді про тих, хто жив на початку світу. Бо лише на території нашої України знаходять сліди великих міст і поселень  віком до 40 і більше тисяч років. Але для нас міфи і казки цікаві тим, що вони доносять відгомін із глубокого минулого і приховують у собі велику мудрість наших предків.

3. Антологія. Казка в шкільному курсі літератури/авт. - упоряд. Ю. О. Морщавка.- Харків: Соняшник, 2019.- 304 с. : іл.

Посібник містить українські народні казки, казки українських письменників, казки народів світу та казки представників етнічних спільнот, які проживають на території України.

4. Бандровський О. Г. Цікаві факти з історії давніх часів.- Київ: Генеза, 2019.- 176 с.

Ця книжка стане подарунком, бо вона відкриє новий широкий світ історичних знань, у якому оживає пам'ять  багатьох народів і стає зрозумілим сьогодення.

5. Гільберг Т. Г. Унікальні сторінки географії. Визначні географічні відкриття.- Харків: Соняшник, 2019.- 208 с.:іл.

Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків природознавства й географії.

7. Каліберда М. С. Захопливий світ біології.- Харків: Соняшник, 2019.- 240 с.: іл.

У посібнику розкриті теми з росту й життєдіяльності мікробів, рослин та грибів, а також закономірності впливу навколишнього середовища на організми.

Поради батькам

(як перетворити читання в захоплення?)

- частіше ходіть до бібліотеки;

- передплатіть цікавий дитячий журнал;

- більше читайте дитині;

- подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал;

- даруйте книжки;

- відведіть дитині полицю для найулюбленіших видань;

- не уникайте всіх "чому?", "що?", "коли?"...

Не залишайте нічого нез'ясованим.

- читайте в будь-який час, коли вам зручно.

Родинне читання має унікальні властивості, які здатні створити теплу родинну атмосферу і допомогти в успішному навчанні Вашої дитини. Януш Корчак казав: " Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає..."

Пропонуємо кілька порад як виховати у дитини любов до читання.

Як виховати у дитини любов до читання.

Пам'ятка для батьків

1. Книгу, яку ви взяли в бібліотеці краще прочитати разом.

2. Сімейному читанню присвячуйте хоча б 1 раз на тиждень.

3. Читайте вголос , по черзі: сьогодні тато або мама, завтра - дитина.

4. Читайте виразно, щоб це нагадувало гру.

5. Зупинитесь на цікавому моменті і дитина сама забажає дізнатися, як далі розвиватимуться події в книжці.

6. Прислухайтеся до бажання дитини в виборі книги. Не лінуйтесь прочитати улюблену книгу вдруге.

7. Читання вашої дитини повинно бути різноманітним.

8. Не треба перевантажувати дитину читанням, якщо вона втомилась, зробіть фізкультурну паузу.

9. Перш ніж розпочати читання, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу дитини.

10. Навчить дитину бережливо відноситись до книги.

ТОП - 10 надихаючих книг для читання під час карантину.

Читання - це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Приємного читання книг!

1. "Чудове Чудовисько". С. Дерманський;

2. "П'єр і місто лабіринтів". М. Чіхіро;

3. "Казка про старого Лева". М. Савка;

4. "Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами". І. Малкович, С. Ус;

5. "Сузір'я Курки". С. Андрухович, М. Прохасько;

6. "Рубінова книга". Керстін Гір;

7." Лотта та її катастрофи. Заклинателька змій". А. Пантермюллер;

8. "Бартімеус: Амулет Самарканда". Д. Страуд;

9. "Детективи з Артеку". А. Бачинський;

10. "36 і 6 котів". Г. Вдовиченко.

Увага!