Середа, 12.08.2020, 00:51
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2015-2016 навчальний рік

2015-2016 навчальний рік

ЧОРНОБИЛЬ: 30 РОКІВ. ПАМʼЯТАЄМО!..

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Сьогодні годинник життя відраховує 30 років Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.

Виросло вже ціле покоління, що не застало ту страшну трагедію, але традиційно, в кінці квітня ми згадуємо про роковини аварії на  Чорнобильскій АЕС. Тому  25 квітня 2016 року в школі проведено урочисту лінійку для учнів 5-7 класів, на якій  було вшановано  пам’ять тих, хто не пошкодував своє життя заради світлого майбутнього сьогоднішнього покоління.  

26 квітня 2016 року,  був проведений урок-реквієм для учнів 8-11 класів «Дзвони Чорнобиля» на якому учні дізналися про причини та наслідки  техногенної катастрофи на ЧАЕС. Урок підготувала вчитель фізики Караченцева Н.М., а активну допомогу в його проведенні їй надали учні 8 класу.

         

  

У дітей молодшого шкільного віку ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини та її самоцінності; почутті особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистості гармонійно співіснувати з природою; активній участі у практичних природоохоронних заходах: здійсненні природоохоронної діяльності з власної ініціативи. Тому, 15 квітня 2016 року в 1 Б класі була проведена виховна година на тему «Друзі наші пернаті». Класний керівник, Норкова Валентина Миколаївна, в доступній формі розповіла учням про різноманітний світ птахів України, дала інформацію про повадки деяких птахів, розширила знання дітей про спосіб життя пернатих в рубриці «Цікаво про птахів». Гортаючи сторінки електронної презентації, малята дізнались про те, з якими труднощами зустрічаються птахи, повертаючись з вирію навесні: нелегкий переліт, негода, нестача корму. Тому в рідному краї їх потрібно зустріти підготувавшись – зробити шпаківні. На малюнках діти пропонували різні ескізи майбутніх хатинок для птахів, а на вихідні дні запланували разом з татусями зробити будиночки пернатим друзям і вивісити їх на деревах. На виховному заході звучали вірші, присвячені птахам, слухали спів окремих птахів в запису, дивилися відеосюжет «Міфи та легенди про птахів», діти відгадували загадки, дізнались про пам*ятники, які вдячні люди поставили птахам: гусям – в Римі; горобцям – в Бостоні; півню – в Німеччині; голубам – в Єгипті, Греції, Парижі; лебедю, журавлю – в Японії. Діти показати інсценівку на вірш Д. Павличка «Птиця». Всі учні класу взяли участь в обговоренні та створенні пам*ятки «Допоможемо пташкам!». В кінці заняття класний керівник запропонувала зробити паперову пташку в техніці «оригамі». Діти задоволені пішли додому, отримавши нову інформацію, зарядившись позитивним настроєм, понесли паперових пташок на спогад від цієї зустрічі.

  

  

Учні 1-А класу 14 квітня 2016р. здійснили космічну подорож по безкрайніх просторах всесвіту. Під час виховної години учні познайомилися з  підкоренням неба людиною, завдяки досліду дізналися як летить ракета у космос, відгадували загадки, приймали участь у вікторині «Знавці космосу», змагалися у побудові ракети. Свої враження від космічної подорожі діти висловили у малюнках.

  

  

З 04 по 15 квітня 2016 року в школі пройшов тиждень педагогічної майстерності класного керівника. В рамках тижня класні керівники 1-11 класів провели  години спілкування, на яких продемонстрували інноваційні форми роботи з учнями, творчі знахідки виховної діяльності, родзинки досвіду виховної роботи з учнями.

Класний керівник 5 класу Любима Н. М. запропонувала учням здійснити подорож літаком  «Все починається з добра» У подорож  діти взяли з собою дружбу, взаємоповагу, взаєморозуміння, взаємодопомогу. П’ятикласники  пригадали казки про добро, зясували які риси казкових героїв їм подобаються, якими рисами має володіти людина, а також пригадали приказки про добро і закінчили свою подорож піснею.

Питання вибору професії  - найактуальніше для майбутніх випускників 9-го класу. Саме тому класний керівник 9-Б класу Булгакова В.М. виховну годину присвятила темі «Мій життєвий вибір»  Учні вчилися приймати правильні життєві рішення; звернули увагу на фактори, що обумовлюють вибір людиною тієї або іншої спеціальності; визначили, якими якостями має володіти людина, обираючи професію, за класифікацією Є.О. Клімова; ознайомилися із «Формулою вибору професії» (7 послідовних кроків, які необхідно зробити для того, щоб прийти до певного рішення у виборі професії); записали свій вибір у «Життєвий годинник».

Глагольєва М.О.,класний керівник 4 – Б класу,провела годину спілкування за темою «Сім кольорів щастя». Четверокласники спробували відповісти на питання «Чи щасливі вони?», позначивши рівень щастя на спеціальному термометрі. Далі було створено «дерево щастя», яке показало, що кожна людина, мріючи про щастя, має на увазі щось своє. Марина Олексіївна довела вихованцям, що кожна людина - творець свого щастя; заохочувала їх бачити щастя в усіх проявах життя - Батьківщині, друзях, знаннях, любові, своїх мріях. Протягом заходу діти читали вірші, інсценували веселі історії зі шкільного життя, спробували бути з другом одним цілим, а також кожен створив власну семипелюсткову квітку щастя. Наприкінці заходу учні висловили свої враження від спілкування та поділилися своїм щастям з іншими. Бо коли людина дарує щастя іншим, вона сама стає ще щасливішою.

«Є на світі золоті слова – «Хліб усьому голова» - за такою  темою прповела  виховну  годину  в 1-А класі Шевелєва І.П.  Учні відстежили тяжкий шлях,  який проходить хліб, перш ніж потрапить на стіл, ознайомилися з професіями людей, які вирощують хліб, пригадали приказки про хліб, народні казки.  Першокласники обговорили питання «Чому не можна кидати хліб?»

Виховна година в 2-А класі, класний керівник – Обченко К.О., була присвячена 60-річниці першого польоту людини в космос «Країна відкрила шлях у космос». Діти ознайомилися з історією розвитку космонавтики, підготували повідомлення про перших космонавтів, відповіли на питання вікторини, в групах розв’язали кросворд. До дня космонавтики учні підготували виставку малюнків про космос.

«Чистота – запорука здоров’я» - така тема години спілкування в 1-Б класі, яку провела Норкова В.М. Учні зустрілися з казковими героями, які розповіли їм про важливість дотримання чистоти, повторили правила олсобистої ггігієни, взяли участь у рольовій грі.

Каракуця Т.М., класний керівник 7-Б класу, провела виховну годину «Я – будівник свого життя». Класний керівник намагалася переконати учнів в необхідності самопізнання та самовиховання. Учні протягом виховної години склали «будинок особистості», виконали вправи «Я люблю цей світ…», «Я дорослий, бо…», розв’язали проблемні ситуації,  у віршованій формі придумали поради – правила «Правила гідної поведінки», а також написали листа собі – майбутньому.

Виховна година в 3-Б класі, яку провела Стрельнікова В.О., була присвячена формуванню ціннісного ставлення учнів до людей, вихованню милосердя, співпереживання, взаємодопомоги. Тема виховної години «Хай добрим ваше серце буде». Учні здійснили подорож на планету, мешканці якої потребували допомоги. Протягом виховної години учні добрали  асоціації до слова «добро»,  відвідали «Планету протилежностей», визначили риси справжнього друга. Емоційно діти обговорили відеоролик на пісню Світлани Копилової «Про кота»  і зробили висновок: яким же повинен бути справжній друг.

Класний керівник 6-го класу Коваленко О.О. виховну годину присвятила вихованню патріотизму, громадянської позиції учнів. Тема виховної години «Вчимося бути громадянами». Учні зупинилися на сторінці «Я в школі», на якій визначили свої обов’язки і  права в школі, в класному колективі. На сторінці «Моя маленька Батьківщина» діти розповідали про свої улюблені місця, поділилися своїм ставлення до малої Батьківщини. Під час відідування сторінки « Я і Україна» учні написали  свої побажання Україні.

В 2-Б класі класний керівник Стеценко Т.В. провела виховну годину «Давайте жити дружно!». Діти пригадали правила дружби, розв’язали проблемні ситуації, взяли участь у інтерактивній грі «Чарівний стілець» а також написали побажання своїм однокласникам.

Перед учнями 11 класу стоїть нелегка задача: успішно скласти ЗНО. Як подолати стрес, як правильно вийти зі стресової ситувції? – такі проблеми запропонувала розв'язати під час години спілкування класний керівник 11 класу Білецька О.Л. Виховна година проведена у формі тренінгу: «Подолання стресових ситуацій»

Виховна година в 7-А класі «Людина починається з добра» розпочалася вправою «Компліменти». Класний керівник 7-А класу Луста Л.А. запропонувала учням в групах розв’язати ситуації та представити розв’язок в театралізованій формі, виконати вправу «Чарівник», під час якої учні продовжили речення «Як би я був чарівником…». Під час години спілкування учні склали «стежинку добрих справ»

Караченцева Н.М., класний керівник 8 класу провела тренінг «Не ображай мене, мені болить». Під час тренінгу учні  зясували які почуття виникають коли людину пригнічують, ображають та які почуття виникають у того хто ображає. Діти закінчили тренінг вправою «Напиши листа однокласнику». В листах необхідно було визначити гарні риси характеру.

В 4-А класі, класний керівник Сєнна В.В., провела виховну годину «Обираємо здоровий спосіб життя». Учні визначили що таке здоров’я, з’ясували переваги здорового способу життя. Діти визначили способи збереження здоров’я а також в групах виготовили плакати «Здоровий спосіб життя»

  

  

Більше фотографій можна СКАЧАТИ ТУТ

24.03.2016р. учні 1-А класу зазирнули у минуле українського народу. На виховній годині «Година рухливих ігор. Ігротека», яка почалася у класі, а продовжилася у спортивному залі, першокласники познайомилися з українськими рухливими іграми, в яких відображаються темперамент, характер, почуття, побут, звичаї наших пращурів-українців. Діти поповнили свою ігрову скарбничку різноманітними способами відбору ведучого у грі, лічилками, закличками, вивчили хороводні ігри, ігри з відображенням трудових процесів та побуту народу, ігри історичної та соціальної спрямованості.

   

 

18 березня 2016 року в 4- А класі була проведена виховна година «Птахи-наші друзі». Учні класу підготували повідомлення про перелітних птахів, організували виставку малюнків. Класний керівник Сєнна В.В. провела для дітей вікторину «Як мизнаємо пташок?», в якій прийняли участь всі учні класу. Діти об΄єдналися в 3 групи «Природники», «Кмітливі», «Розумники» . Під час вікторини учні 4-А класу показали глибокі знання з природознавства. Перемогла група «Розумники». Вітаємо переможців!!!

    

24 березня у 2-А класі було проведено виховну годину на тему «Хліб – усьому голова» (класний керівник Обченко К.О.), метою якої було ознайомлення учнів з обрядами та звичаями нашого народу, де окрасою є хліб; виховування пошани до хліборобської праці, до найдорожчого, що є в людини - хліба; виховування почуття відповідальності та бережливе ставлення до хліба. Захід був побудований під девізом «Від зернини до хлібини». Класний керівник розповіла учням про історію хліба. Разом з учнями класу згадали про народні традиції, в яких використовується хліб, вислови відомих діячів, прислів'я, притчі, загадки про хліб. Всі учні класу долучилися до виховного заходу - вивчили вірші про хліб та зробили виставку малюнків.

  

У 9-А класі було проведено виховну годину на тему “Чи здатний я здолати шкідливу звичку?” Актуальність обраної теми у тому, що у сучасному суспільстві шкідливі звички (алкоголь, тютюнопаління, наркоманія, інтернетзалежність та інші) є реальною загрозою. Отже, настав час поговорити про це і з дев’ятикласниками, адже ми всі пам’ятаємо народне прислів’я: «Попереджений - значить озброєний». Учні мали можливість висловитися з даної теми, познайомитися з інформацією про проблеми та наслідки шкідливих звичок, зокрема у ранньому віці. Результатом спілкування стало створення проектів. Об’єднавшись у групи, учні підготували антирекламу алкоголю, тютюнопалінню та наркоманії. Кожна група презентувала свій проект. Цікаві коментарі, захоплюючі обговорення… Підбиваючи підсумки заняття, діти наголосили на тому, що з даною проблемою повинне боротися не тільки суспільство, але й кожна людина, яка усвідомлює для себе, яку велику шкоду можуть завдати такі звички. Учні 9-А класу - за здоровий спосіб життя! А ви?

   

Виховна робота у 2 – А класі Величезні соціальні перетворення, що відбуваються в нашій країні, бурхливий науково-технічний прогрес пред'являють все більш високі вимоги до навчання і виховання кожної людини. У цих умовах стає особливо актуально формування у всіх людей творчого підходу, активної життєвої позиції в праці, в навчанні, в роботі. Виховне середовище - частина соціального середовища, яке спеціально створюється для формування суб'єктів суспільної діяльності на всіх рівнях суспільного життя. Позакласна робота формує і розвиває особистість дитини, тому з метою забезпечення всебічного й гармонійного розвитку особистості учнів у 2 – А класі були проведені заходи, щодо організації соціального захисту та підтримки дітей кризових категорій. А саме: індивідуальні бесіди та виховні години: «Добро й милосердя в твоєму житті», «Керую своїм настроєм та поведінкою» Величезна увага приділяється також тому, щоб діти усвідомлювали цінність свого життя. З цією метою в 2 – А класі проведено наступну роботу: виховні години: «Добро починається з тебе», «Вчимося розуміти і поважати інших», «Будь обережним на дорозі!», профілактичні бесіди щодо попередження дитячого травматизму. Правове виховання є також невід’ємною складовою частиною виховного процесу. З метою ознайомлення учнів зі своїми правами проводиться така робота: конкурси малюнків «Права дитини», бесіди, виховні заходи: «Мої права та обов’язки». Крім бесід, конкурсів малюнків, виховних годин разом з активом класу організовуються та проводяться інтелектуальні ігри. Учні класу беруть активну участь у шкільних святах.

    

12 лютого серед учнів 5 класу було проведено виховний захід з англійської мови, присвячений Дню Святого Валентина. Діти занурилися в культуру англомовних країн, здійснили подорож в минуле та дізналися про історію виникнення свята, пригадали відомі усьому світу закохані пари. Самі побули Ромео і Джульєттою, Трістаном та Ізольдою, Орфеєм та Еврідікою. Діти мали змогу прийняти активну участь у конкурсах. Але найприємнішим було вручення подарунків та солодощів.

   

 

 

Сказав мудрець:

Живи, добро звершай,

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізняє від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

Такими словами розпочалася година спілкування «Краса душі людської» у 7-А класі.

Під час спілкування учні поговорити про те, що таке вчинок і його наслідки, які бувають вчинки, навчилися давати їм оцінку. Працюючи в групах, обговорили проблемні ситуації, створили пам’ятку добрих і корисних справ, створили модель красивої душею людини.

Закінчили спілкування тим, що побажали один одному стати добрими і вихованими людьми, щоб променилася у очах доброта, а із серця струменилось співчуття, милосердя, повага до людей. 

16.02 в 6 класі (класний керівник Коваленко О.О.)  під час години спілкування розпочата робота по збору матеріалів «Світ моїх захоплень». Учні презентували свої позакласні заняття та уподобання. Кожен з гордістю за свою справу демонстрував  власні здобутки та перемоги.Діти  говорили про свої мрії, захоплення, дізналися про те, чим цікавляться однокласники. Адже кожна людина має якісь уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного, хоче проявити себе в чомусь, тому з задоволенням виконує ту чи іншу роботу. І дуже добре, якщо захоплення і мрії збігаються.  Яскравий паросток дитячих пристрастей, що з‘явився в дитинстві, може стати справою всього життя, перерости у професію, освітити життя людини високою пристрастю інтелектуального і духовного зростання.

 12 лютого, учні 8 класу  зібралися, щоб відсвяткувати веселе старовинне свято – День Святого Валентина. Це дуже незвичайне та цікаве свято учні вирішили відсвяткувати у класному колі, разом з друзями. Веселі конкурси до Дня Святого Валентина були невід'ємною частиною сценарію. Так наприклад у конкурсі «Зрозумій мене» хлопці за допомогою жестів запрошували дівчат до прогулянки, а в конкурсі «На крилах кохання» йшли до дівчат по уявним кочкам-перепонам. Цікаво пройшли конкурси «Склади сердечко», «Компліменти»,»Цукерка».        

День Святого Валентина - свято любові, миру, доброти, чемності, сміху, веселощів.. Тому і в нашому класі в цей день - танцювали, співали, веселилися та жартували. Кожен  з учнів отримав подарунок у вигляді серця, з побажаннями успіхів в любові.

   

3 лютого у 7-Б класі пройшла виховна година на тему : " Дружній колектив : який він? ". Класний керівник Каракуця Т.М. розповіла , що дружба - це добре почуття , яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Білокінь Дар'я прочитала оповідання Бруно Ферреро " Двоє друзів" . У класі було проведено тестування " Мій клас : який він? " . Учні дізналися , що наш клас - це "Мерехтливий маяк" , у колективі такого типу переважає бажання усе робити спільно , підтримувати один одного. Група помітно відрізняється серед інших своєю індивідуальністю. Проте в ній недостатньо проявляється ініціатива, воля і наполегливість щодо досягнення поставленної мети . Авторитетні "Наглядачі маяка " , тобто ті , хто не дає заснути полум'ю солідарності ,- організатори, актив. Лише завдяки їм колектив тримається разом і діє як єдине ціле. Учні навчились культури спілкування , пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій.

   

Виховна робота здійснюється в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності  та поєднує інтереси  особистості , суспільства , держави і нації.
Останні місяці осені в 2 –А класі пройшли з різноманітними заходами. І першим з яких був це відвідування міського краєзнавчого музею нашого міста. Працівники музею показали дітям виставку картини відомої харківської художниці Лариси Георгіївни Захарчук, яка виконує роботи в унікальній старовинній техніці «фунтік», а також відвідали виставку  присвячена першому міжнародному договору про захист культурних цінностей Пакту Реріха та Прапору Миру. 
Наступними були заходами не менш цікавими це спільні екскурсії з 3– Б класом такі як, поїздка до ТОВ «Ржавицька  корівка», відвідування парку Фельдмана та дитячої залізничної дороги, КПФ «РОМА» та багато іншого.
В 2 – А крім позашкільних заходів відбулися і свої класні, такі як : виставка «Щедрі дари осені» переможцями стали Санін Є. та Литвін Д.; виховні години «Друг — це означає другий я!», «Я і моє здоров'я», «День вшанування загиблих у час голодомору» та багато іншого.  Актив класу провів конкурс «Чарівний метелик» де були два переможці Заікін Б., та Литвін Д.
 2 – А клас є також активний учасник шкільних заходів та предметних тижнів.

  

  

  

22 жовтня 2015 року  відбулося урочисте  «прийняття» випускників ДНЗ міста Первомайський  в ряди першокласників школи № 7. У цьому році  навчальний заклад радо прийняв у свої ряди  56 творчих  маленьких особистостей.  Із своїми класними керівниками – Шевелєвою Іриною Петрівною та Норковою Валентиною Миколаївною, учні 1-А та 1-Б класів  вперше підготували  шкільне свято «Ми - першокласники», під час якого  виразно та емоційно розповідали вірші, із захопленням  співали пісні,  підготували танцювальні композиції «Чого вчать у школі», «Обіцянка». Першокласників та  батьків привітала директор школи Терещенко Галина Василівна, побажала успіхів у навчанні, наполегливості та старанності при отриманні знань, міцного здоров*я, гарного настрою і багато нових друзів. Ведучі свята, старшокласники Архіпова Дарина (9-Б клас) та Столяренко Сніжана (9-Б клас), разом з казковими героями Карлсоном та Айболитом, учні Кушнер Євгеній (8 клас) і Воронцов Руслан (9-Б клас)  запропонували учням  відгадати загадки і казки, зібрати правильно портфель до школи, провели інтелектуальні вікторини та рухливі ігри.  Учні 1-х класів отримали «золоті» медалі за перші перемоги і досягнення в цих конкурсах. Першокласники активно і завзято приймали участь у святі. Батьки та гості концерту підтримували виступи своїх дітей бурхливими оплесками.  Всім було весело і цікаво на цьому шкільному заході. 

  

  

16 жовтня 2015 року в 4-А класі пройшло спортивне свято « Козацькі розваги», присвячене Дню захистника України. В ньому взяли участь всі учні класу. Діти розподілились на 2 команди: «Найкращі друзі» та «Сміливі переможці». Учні завзято приймали участь в спортивних естафетах.  Вболівальники голосно підтримували учасників команд. Всім було весело і цікаво на святі. Спочатку першими були «Найкращі друзі», але під час останньої естафети «Сміливі переможці» змогли наздогнати суперників. Перемогла дружба! Фінальним акордом свята стала композиція «Ми любимо Україну!», де всім класом виклали «серце» за допомогою прапорців. 

  

  

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві 13 жовтня у 10 класі пройшла година спілкування “Мужність і відвага крізь покоління”. До відома учнів було доведено Укази Президента України "Про День захисника України" від 14.10.2014 року № 806 та "Про відзначення у 2015 році Дня захисника України" від 23.08.2015 року № 497.

Вовнянко Олександр виступив з історичною довідкою про традиції вшанування Покрови як покровительки українського війська.Класний керівник провела віртуальну екскурсію до Запорізької Січі. Наприкінці години спілкування учні класу випустили вітальну листівку.

 

15 жовтня 2015 року в 9-А класі було проведено виховну годину «А ми тую козацькую славу збережемо!», присвячену Дню Захисника України.

Метою виховної години було сприяти вихованню в учнів почуття гордості й шанобливого ставлення до власної історії та її героїв, а також розвивати творчі інтелектуальні здібності учнів.       

Столяренко Сніжана довела до відома однокласників, що Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься не тільки як релігійне, а й національне свято.

Під час проведення заходу було зазначено, що у наші дні буйно квітне національне відродження, пробуджується від сну людська свідомість і розуміння необхідності для України державної незалежності, суверенітету.

До уваги дітей були представлені тематичні відео; проведено вікторину на кращого знавця козаччини.

Виховна година пройшла в теплій, дружній атмосфері.

  

 

13 жовтня 2015 року у 7-Б класі відбувся виховний захід, присвячений Дню захисника України. День захисника України залишається сьогодні всенародним святом. Це данина любові та поваги до захисника Батьківщини, до шановних ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій в гарячих точках нашої планети. І це сьогоднішнє свято для всіх людей військової справи, доблесті і честі . Учні класу Стасенко Ніна, Літвін Поліна розповіли, що назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе: захист України від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. Учень Бондаренко Георгій зазначив, що відповідно до Указу Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року в Україні встановлено нове свято «День захисника

Допомога
Соціальна реклама

Таймер свободы )))

Архів записів