Субота, 17.04.2021, 17:09

Увага! Учні 1-11х класів ліцею навчаються дистанційно!

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2020"

Презентація-портфоліо на конкурс

Заходи- додатки до презентації

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  2020

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12. 08. 2014 р. №931, "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек", листа ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" від 27. 07. 2020 № 221/10-1499 "Щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12. 08. 2014 № 931, листа КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти від 16. 09. 2020 р. № 447 "Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек",та  відповідно рекомендацій  З 01 по 31 жовтня 2020 року проводиться Всеукраїнський місячник "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів".

Шкільна бібліотека запрошує усіх прийняти участь у заходах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2020, який присвячений проблемам екології.  Головним пріоритетом діяльності шкільної бібліотеки є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України.  Серед різноманітних форм роботи з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають комплексні заходи з популяризації екологічних знань та літератури екологічної тематики.

Перелік заходів, які буде проведено під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек: "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів":

1. Книжкова виставка-заклик: "Охорона природи - справа твоя, моя, наша"

2. Книжкова-інсталяція: "Осінь барвиста, щедра та мила"

3. Ековікторина: "Ліс - наше багатство"

4. Цикл міні-бесід: "Буду я природі другом"

5.Конкурс-вернісаж екологічного плакату: "Природа потребує охорони та захисту"

6. Конкурс малюнків: "Природа очима дітей"

7. Година цікавих повідомлень: "Знай. Люби. Бережи" (за сторінками журналу "Колосок")

8. Огляд літератури: "Цей дивовижний тваринний світ"

9. Екологічна година: "Умійте, друзі ,природу любити"

Еколого-просвітницька діяльність бібліотеки ліцею

За період проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек робота бібліотеки Первомайського ліцею № 7 була направлена на:

-  сприяння розширення кругозору учнів, щодо розуміння сучасних проблем навколишнього середовища;

- формування у дітей потреби в спілкуванні з природою, засвоєння норм відповідальної поведінки щодо її збереження;

- виховання любові до читання та зацікавлення літературою з природничої тематики.

Упродовж двох тижнів (з 1 по 15 жовтня 2020 року) спільно з педагогічним колективом ліцею було проведено ряд заходів відповідно до вікових категорій учнів:

- Книжкова-виставка-заклик "Охорона природи - справа твоя, моя, наша!", яка сприяла вихованню екологічної культури та гуманному ставленню до живої природи;учнів 8-9 кл.

- Виставка-інсталяція: "Осінь барвиста, щедра та мила", з елементами інсталяції, цитатами та віршами про осінь, що допомогло учням 5-6 класів помітити красу природи, розширити їх знання про осінь;

- Постійнодіюча книжкова полиця: "Екологічний калейдоскоп";

- Конкурс малюнків "Природа очима дітей", 5-7 кл. (організовано спільно з вчителем мистецтва Пащенко Т. М.). Активну участь у цьому конкурсі взяли учні 5-х класів;

- Конкурс-вернісаж екологічного плакату: " Природа потребує охорони та захисту" серед 5-11 кл. (спільно з класними керівниками 5-11 кл.). Участь у конкурсах надає дітям радість особистої самореалізації, розширення фантазії, творчих здібностей, образно відтворювати красу рідної природи.

- Для учнів 3-х класів була організована екологічна мандрівка в бібліотеку "Дивосвіт природи" ( класні керівники Тахтарова К. В. 3-Б кл., Фісун О. В. 3-В кл.);

- Спільно з класними керівниками Шевелєвою І. П. та Норковою В. М. була організована подорож до бібліотеки для учнів 2-х класів. Під час якої бібліотекар провела бесіду та бібліографічний огляд літератури біля книжкової виставки "Цей дивовижний тваринний світ";

- Цікавим та пізнавальним був урок Екознайки в 4-А класі (підготовлено і проведено спільно з класним керівником Васильєвою О. М.);

- бібліотекарем була проведена година цікавих повідомлень "Знай. Люби. Бережи."(за сторінками журналу "Колосок") для учнів 7-Х класів (класні керівники: Каракуця Т. М., Гоженко В. В.). Під час цих заходів діти дізнались про цінність і неповторність природи, засвоїли норми відповідальної поведінки щодо її збереження,

Увага!