Субота, 16.01.2021, 17:14

ЗНО-2020

Нормативні документи Українського центру оцінювання якості освіти

Інформаційні матеріали Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

ЗНО 2021

У 2021 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання обов’язково буде мати право скласти тести не більш як із п’яти навчальних предметів із Переліку:

1. Українська мова.
  2. Українська мова і література.
  3. Математика.
  4. Історія України.
  5. Біологія.
  6. Географія.
  7. Фізика.
  8. Хімія.
  9. Англійська мова.
  10. Іспанська мова.
  11. Німецька мова.
  12. Французька мова.

Результати зовнішнього оцінювання за критеріальною шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

• української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (субтест «Атестаційні завдання»);
  • математики (за рівнем навчаня);
  • історії України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземної мови (за рівнем навчання) – за вибором здобувача освіти;
  • одного з навчальних предметів, зазначених у Переліку – за вибором здобувача освіти;

Детальніше про складання ЗНО з математики

Учні закладів освіти, які здобуватимуть повну загальну середню освіту, обов’язково складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначатиметься Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2019/12/nakaz-1513_04.12_programa_matematyka.pdf

Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт. Пропонуємо ознайомитися із демонстраційними варіантами сертифікаційної роботи з математики:

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.
Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.

УКРАЇНСЬКА МОВА / УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА 2021
У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу. Відтак випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови; сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Випускники закладів загальної середньої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають вибрати українську мову як обов’язковий предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з української мови і літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2021 року      https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2016/12/Programa_2020_ukr.mova.pdf

Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови 2021 року

Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року

ПРОГРАМИ ЗНО - 2021  https://testportal.gov.ua/zno-2021/