Неділя, 20.01.2019, 05:20

Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст № 7

Головна » 2018 » Листопад » 25 » «Голодомор – біль серця всієї України»
«Голодомор – біль серця всієї України»

Літа 7441 від Створення світу, літа 1933 - від Різдва Христового був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, а ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу –старих, молодих, дітей, і ще не народжених– у лонах матерів.

Сталося це літа Божого 1932-го
Сталося це літа Божого,
Яке запам'ятається кожному
Навічно, важко, гірко.
Сталося це літа Божого 1933-го.
Пекельні цифри і слова
У серце б'ють не наче молот.
Немов прокляття ожива
Ріктридцятьдругий... Голод... Голод...
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах.
Сім мільйонів (Боже мій!)
Недолічилась Україна.

Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932- 1933 роках. Щедовго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.
То ж не забуваємо, пам’ятаємо скорбот ні сторінки достовірної народної пам'яті: вшануй безвинно померлих – запали свічку Пам’яті про них 24 листопада 2018 о 16 годині.
Нехай у ваших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!

Хай світло від свічки у небо летить,
Хоча б одну душу зігріє в цюмить.
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І увічність до Бога вона відійшла.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
Організацію та проведення заходу було здійснено учнями 9 класу (Антонов А., Довганич В., Рубан К., Тодоров М.), класний керівник Коваленко О.О.

Переглядів: 35 | Додав: norkov900 | Рейтинг: 5.0/1