Вівторок, 07.04.2020, 12:13

Головна » 2016 » Вересень » 29 » 75 річчя трагедії жертв Бабиного Яру
75 річчя трагедії жертв Бабиного Яру

29 – 30 вересня Україна вшановує трагічну  дату – 75 річчя трагедії жертв Бабиного Яру

Серед старшокласників школи були проведені уроки пам’яті, переглянуті презентації та відеофільми до теми Голокосту.

Голокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає "всеспалення", інше значення - катастрофа). 60% єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

Для України печальним символом Голокосту  став  Бабин Яр. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти використовували це урочище як місце масових розстрілів. Корінні кияни пам’ятають про страшні події вересня 1941 року, коли Київ окупували німецькі війська.

Загалом наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року фашисти розстріляли на колишній північно-західній околиці Києва понад 30 тисяч самих лише євреїв. За час всієї окупації Києва щовівторка і щоп'ятниці гітлерівці везли сюди на знищення людей вже без розрізнення національностей. Бабин Яр як місце масових страт проіснував рівно два роки – з 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943 року. Кількість жертв, тільки за приблизними оцінками, перевищує 150 тисяч людей.

Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла безкінечна кількість чоловіків, жінок, дітей, і лише деяким з них вдалося вижити. Ті, що лишилися в живих, самим своїм життям несуть нам найважливішу думку: про тріумф людського духу. Вони є живим підтвердженням того, що тиранія, навіть якщо вона виникає, ніколи не святкуватиме перемогу.

Переглядів: 157 | Додав: n-cara2008 | Рейтинг: 0.0/0
Школа ОНЛАЙН