Вівторок, 07.04.2020, 11:49

Головна » 2015 » Січень » 22 » День соборності Украини
День соборності Украини

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднанняУкраїнської Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

22 січня у Первомайській школі №7 День Соборності України був відзначений цілою низкою заходів. Це і класні години, і урочиста лінійка. Активну участь прийняли учениці 8-Б та 6-А класів: Цвіркун Дарина, Степерєва Катерина, Щендрик Діана, Гуторова Мілана, Курта Мілана, Зима Валерія та Столяренко Сніжана.

Переглядів: 184 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0
Школа ОНЛАЙН