Вівторок, 31.03.2020, 15:46

Головна » 2015 » Листопад » 16 » День толерантності
День толерантності

16 листопада - Міжнародний день терпимості (толерантності)

Якщо кожен один до одного буде терпимим,

то разом ми зробимо толерантним наш світ.

Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Відповідно до календарного плану виховної роботи Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів агітбригада учнів 9-А класу (Архіпова Дарина, Барибін Данило, Зима Валерія) під керівництвом класного керівника Гоженко В.В. ознайомили учасників навчально-виховного процесу з поняттям «толерантність», наголосили, що мир неможливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру. Також зазначили, що сьогодні варто замислитись над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добрішим та толерантнішим, бо наша земля - це місце, де ми можемо любити один одного, дотримуватися традицій і продовжувати історію Планети Толерантності. А школа - це маленька родина. І хочеться, щоб в цій родині завжди панували доброта, повага, взаєморозуміння…

Логічним продовженням виступу агітбригади стала година спілкування у 9-Б класі за темою «Що таке толерантність?» (класний керівник Булгакова В.М.). Метою виховної години було донести до учнів необхідність толерантності в суспільстві, через з’ясування принципу терпимості між людьми, між колективами або групами людей, визначити рівень проявів толерантності у класі, дати визначення поняття «толерантність»; сприяти формуванню етики поведінки, заснованої на толерантності.

Захід розпочався суперечкою між бабою Палажкою і бабою Параскою (у виконанні Стєпєрєвої Катерини та Міщенко Аліни). У ході наступної бесіди учні назвали головною причиною виникнення суперечок між людьми – це небажання прислухатися до думки  іншої людини.

Учні класу вияснили поняття «толерантність» та порівняли це розуміння із визначенням тлумачного словника, створили «Квітку толерантності», де кожна пелюстка – це  риса толерантності.

Дев’ятикласникам була запропонована вправа, заснована на відвертості (тест «Чи толерантні ви до оточуючих?»). Мета вправи —  визначення кожним учнем власної здатності бути толерантними. Адже важливо правильно оцінювати ситуацію, уміти передбачати наслідки деяких слів, висловів, учинків, бажати змінитися.

Під час проведення заходу було зазначено, що якість суспільства залежить від того, як уживаються одне з одним люди, які його складають, від того, наскільки вони сприймають одне одного, навчаються одне в одного і підтримують одне одного заради спільної мети — безперервного покращення матеріального й морального комфорту кожного.

Хочеш змінити світ – почни з себе!

Радимо прочитати видання толерантності

Книгге А. Об обращении с людьми / Пер. с нем. Я. Лангена; Предисл. Р. Позе; Худ. А. В. Куманькова.- Дубна: Феникс, 1994.- 325 с.

Це видання - своєрідне зібрання правил поведінки та настанов життєвої мудрості. З часу появи цієї книги у світі в усій Німеччині словом "кнігге" почали називати взагалі будь-яку книгу про правила хорошого тону, про мистецтво мати успіх у людському суспільстві.

Паламар А. О. Мудрость общения.- М.: Мол. гвардія, 1990.- 334 с. [2]

Ця книга присвячена питанням толерантного ставлення до оточуючих. У ній Ви знайдете безліч прикладів толерантної поведінки в різних ситуаціях, що виникають вдома, на вулиці, в гостях.

Симеонова Л. Человек рядом…/ Пер с болг. В. Злыднева. - М.: Политиздат, 1989.- 159 с.- (Б-чка семейного чтения).

Основне завдання, що ставить перед собою автор - зробити так, щоб читач міг поглянути на себе зі сторони, спробував "приміряти" на себе свої тії в тій чи іншій життєвій ситуації. Написана живою мовою, динамічна за змістом. Насичена цікавими спостереженнями, книга веде відверту розмову про складне мистецтво - бути людиною серед людей.

Титаренко М. Т. Життєвий світ особистості: у межах і за межами буденності.- К.: Либідь, 2003.- 376 с.

Якщо Ви прагнете гармонії у своєму житті - ця книга просто знахідка для Вас. Видання присвячено особистості, яка повсякденно створює, вибудовує світ у якому живе. В ній ведеться мова про чоловічі і жіночі світи, про світи гармонійні та дисгармонійні. Ви зможете відшукати шляхи втечі з тенет повсякденності, визначити стратегії розв'язання кризових ситуацій, можливості здійснення відповідальних життєвих виборів.

Переглядів: 189 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0