Вівторок, 31.03.2020, 16:04

Головна » 2017 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Л.Костенко

9 листопада наша країна святкувала День української писемності та мови. Це свято було започатковане Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної.   Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.  Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
Традиційно у нашій  школі відбулася низка заходів, присвячених  Дню української писемності та мови. Учні 9-Б класу провели  усний журнал  та познайомили учнів школи з історією виникнення свята. Для учнів 1 та 2-А і 2-Б  класів старшокласники провели гру ”Допиши віршика”, вікторину ”Спробуй казку відгадати”, 3 та 4 класам запропонували конкурс “Відгадай загадку”,”Скоро мовить скоромовка” та “Літературну паузу.” У 5 -х та 6-х класах  учні провели лінгвістичну гру ”Нові слова”, загадували жартівливі  загадки  “Відгадай загадки-жарти” . Учні  7-8-х класів брали участь у грі ”Мовне асорті”,”Ерудит.” Старшокласники вправлялися у конкурсі”Філологічна еврика", грі ”Всезнайко”.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання. Вчителі Каракуця Т.М. та Зима А.І. разом із старшокласниками (9-А,9-Б,11 кл.) долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Люблять і шанують  українську мову і учні  4-А класу , які виявили бажання написати цей диктант разом зі старшокласниками.

Друзі! Вітаємо усіх вас зі святом української мови та писемності.  Це свято, яке гуртує усіх нас — на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Переглядів: 146 | Додав: E_L | Рейтинг: 1.0/1