Неділя, 20.01.2019, 05:20

Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст № 7

Головна » 2018 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 1997 року Указом Президента України  «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Долучилися до свята і учні та вчителі  нашої школи. Дев’ятикласники провели усний журнал та познайомили учнів школи з історією виникнення свята, розповіли, що саме в День української писемності й мови стартує Міжнародний конкурс імені Петра Яцика. У 5 -х класах була проведена  лінгвістична гра ” Мовне асорті ”, на мовознавчій  перерві учні 1-10 класів  мали можливість познайомитися з експрес- уроками Олександра Авраменка.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності ( до якого приєднуються і українці за кордоном)  і перевірити свої знання. Вчителі  Гоженко В.В. та Каракуця Т.М. разом із старшокласниками (9,10 кл.) долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності «Крила України».

Друзі! Вітаємо усіх вас зі святом української мови та писемності!

Переглядів: 44 | Додав: E_L | Рейтинг: 3.0/2