Вівторок, 07.04.2020, 13:31

Головна » 2019 » Листопад » 8 » День української писемності та мови
День української писемності та мови
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
                        П. Куліш

Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української мови та  писемності . Офіційним святом цей день став у 1997 році. Дата 9 листопада припадає на вшанування пам'яті Нестора Літописця. За даними вчених, саме з його праць починається українська мова.

У 2000 році з метою єднання навколо мови була започаткована акція  «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Відтоді щороку слухачі  й телеглядачі брали участь у написанні диктанту й перевіряли, наскільки добре вони знають мову.

У 2019 році радіодиктант був проведений у п'ятницю, 8 листопада, об 11:00 у читальній залі бібліотеки ім. В. Вернадського, де зібралися запрошені політики, громадські діячі і журналісти. У режимі онлайн приєдналися до них і  учні нашої школи для того, щоб підвищити рівень  мовної культури та перевірити свої знання. Текст радіодиктанту в прямому ефірі читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року в  диктанті  «Від бересту – до «цифри»» автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Уперше диктант можна було перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) наші учні  надіслали свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо.  Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту.

Щиро вітаємо всіх зі святом!

Переглядів: 48 | Додав: E_L | Рейтинг: 1.0/1
Школа ОНЛАЙН