Вівторок, 31.03.2020, 16:33

Головна » 2015 » Листопад » 11 » Екскурсія першокласників до етнографічного музею
Екскурсія першокласників до етнографічного музею

Екскурсії в музей мають великий виховний вплив на дітей. Мета екскурсій – не отримання конкретних знань, а формування в дітей прагнення до саморозвитку, способів самостійного набування знань, а, отже, формування  ключових компетентностей учня.
 11 листопада 2015 року в рамках проведення Тижня  української мови та літератури  вчителі старшої школи люб*язно запросили учнів 1-Б класу і їх класного керівника Норкову В. М. відвідати шкільний етнографічний музей на виховний захід під назвою «Дивоколо українського віночка». Допомагала проводити екскурсію підготовлена група старшокласників.
Етнографічний музей був створений у 1999 році. Підготовлені предмети експозиції розповідають про побут і звичаї українців, а зокрема жителів Первомайського району в давнину.  Зібрані предмети старовини постійно комплектують, зберігають, вивчають, експонують, що популяризує пам'ятки матеріальної і духовної спадщини нашого народу. Екскурсоводи  музею, Столяренко Сніжана і Зима Валерія, учениці 9-А класу, із задоволенням розповідали про предмети побуту селян, заняття наших пращурів, показували старовинний  посуд, розповідали про національний одяг українців. Завідувач шкільним музеєм, Гоженко Вікторія Володимирівна, запропонувала взяяти участь у створенні українського віночка, оберега дівочої краси і молодості. Першокласники із захопленням підтримали пропозицію, під час якої дізнались про значення одного з головних символів України, про відповідність кольорів стрічок  у віночку.
Безпосередній контакт з музейними реліквіями викликав у першокласників почуття особистої причетності, і в результаті емоційної реакції, що виникала, підсилювалось образне уявлення про події і явища давніх часів. Отже, шкільний музей, що покликаний сприяти ідейному, моральному, трудовому та естетичному вихованню підростаючого покоління, повністю підтвердив свою функцію і важливість  для  розвитку молодших школярів.

Переглядів: 218 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0