Вівторок, 31.03.2020, 15:21

Головна » 2016 » Березень » 5 » Екскурсії до м. Харкова
Екскурсії до м. Харкова

Науково-демонстраційний освітній центр ім. Ландау відкрився в Північному корпусі

Харківського національного університету ім. Каразіна 10 січня 2014 року.

5 березня 2016 року учні початкових класів школи: 1-Б, 2-А, 3-А, 3-Б класи  та їх класні керівники: Норкова В. М, Васильєва О. М., Обченко К. О., Стрельнікова В. О.,   відвідали цей центр. Відомий вчений Лев Ландау присвятив все своє життя вивченню фізики. Примітно, що виставкові експонати були надані кафедрами університету, подаровані ентузіастами, центром розвитку обдарованих дітей та юнацтва, винахідниками. Діти мали унікальну можливість впритул доторкнутися до науки: ознайомилися з працюючими моделями, лабораторними установками і кресленнями різних пристроїв і машин, що пояснюють дію законів природи; побачили гвинт Архімеда і двигуни Стерлінгу, сучасні лазерні скальпелі і багато що інше. Викладачі університету доступно розказали і показали дива сучасної техніки, розкрили секрети роботи давно відомих і вже буденних речей. Діти змогли побачити голограми, чорні ящики, оптичні ілюзії, а також досліди з молекулярної фізики. Прилади та апарати, представлені на майданчику, дозволяють спостерігати, як працюють фізичні закони, причому все побачене можна помацати руками.

Науковий центр «Ландау Центр» ХНУ ім. Каразіна є сьогодні популярним місцем серед учнів, де навчання перетворюється в задоволення, а процес пізнання стає сенсом життя. Одна школярка сказала, що на відміну від шкільних уроків на виставці все можна помацати руками, самому провести досвід — так зрозуміліше.

Потім учні початкових класів Первомайської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 7 відвідали музей космонавтики та уфології Харківського планетарію ім. Ю. О. Гагаріна.з метою популяризації наукових знань, сприяння розширення світогляду вихованців з природничих дисциплін. Неймовірно цікавим для відпочинку та пізнавальної екскурсії є планетарій у Харкові – один із найбільших в Україні. Доторкнутися до зірок та побачити Всесвіт у великому масштабі можна саме тут! Таке дійство можна собі лише уявляти, а ще краще побачити – акторами виступають комети, зірки, Сонце, планети та гігантські галактики!

Єкскурсанти ознайомились із цікавими експонатами музею, які були представлені макетами ракетоносіїв, космічних апаратів, орбітальних станцій, макетами метеорів, фотографіями НЛО, із інформацією про аномальні зони планети, даними про можливе існування життя у інших світах та посланням землян до інших цивілізацій, дізнались також про життєвий шлях відомих астронавтів та вчених-астрономів. Серед експонатів музею зустрічались подарунки від космодрому “Байконур”. Великий інтерес викликали моделі фігур прибульців, чудова картинна галерея із зображенням туманностей, а також маятник Фуко. Дітям дозволено було потримати в руках справжній метеоріт і загадати бажання «падаючої зірки».

Після такої пізнавальної та цікавої поїздки всі задоволені повернулися додому.

Переглядів: 184 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0