Неділя, 05.04.2020, 09:35

Головна » 2016 » Травень » 24 » Екскурсійний маршрут «Таранівка – Соколово».
Екскурсійний маршрут «Таранівка – Соколово».

24 травня 2016 року 2А, 2Б, 3А  та 3Б класи  разом з класними керівниками К.О. Обченко, В.О. Стрельніковою, О.М. Васильєвою та Н.М. Любимою відвідали музей Гвардійців-Широнінців в Таранівській ЗОШ Зміївського району та музей бойового братерства в с.Соколово.

Музей Гвардійців-Широнінців діє з 1973 року. Його експозиція присвячена подвигу взводу радянських солдат під командуванням лейтенанта П. М. Широніна, який утримував залізничний переїзд Безпалівка від фашистів, що наступали на Харків. Експозиція музею розміщена у двох кімнатах. В першій розповідається про історію заснування на старинному Муравському шляху слободи Таранівка, життя та побут її мешканців протягом декількох сторіч. Закінчується експозиція матеріалами про початок Великої Вітчизняної війни. У другій кімнаті розповідається про героїчний подвиг 25-и гвардійців взводу гвардії лейтенанта     П. М. Широніна 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Наступна зупинка учнів була у музеї бойового братерства у с. Соколово. У  музеї діти побували у п’яти  залах. У першій залі музею розміщені археологічні, нумізматичні експонати, твори живопису, декоративно-прикладного мистецтва, що розповідають про с. Соколове періоду заселення Слобожанщини. Експозиція другої зали відображає бойовий шлях чехословацьких військових формувань від   с. Соколово до Праги – фото і документи, особисті речі, обмундирування чехословацьких воїнів, зразки бойової техніки часів війни. Основу третьої зали складають сувеніри, подарунки офіційних делегацій та гостей із Чехії та Словаччини. У фондах музею 3918 експонатів. Четвертий зал - це діяльність ветеранів та ветеранських організацій України та Чехії. П’ятий зал  відображує дружні зв’язки братніх держав сьогодні.

Екскурсія видалася дуже цікавою: учні ознайомилися з історичною спадщиною українського народу, героїчними подвигами  радянських, чехословацьких воїнів під час Другої світової війни

Переглядів: 239 | Додав: n-cara2008 | Рейтинг: 0.0/0