Вівторок, 31.03.2020, 22:42

Головна » 2016 » Лютий » 14 » Метод проектів у 4-Б класі
Метод проектів у 4-Б класі

Метод проектів є інноваційною педагогічною методикою. Використання його на уроках дозволяє найповніше врахувати індивідуальні особливості кожного учня, реалізувати особистісно-орієнтований підхід у навчанні, навчити дітей застосовувати свої знання на практиці для розв’язання життєвих і особистісних проблем.

Залучення молодших школярів до проектної роботи сприяє формуванню в них таких компетентностей:

• уміння працювати в колективі;
  • уміння розділяти відповідальність;
  • аналізувати результати діяльності;
  • відчувати себе членом команди;
  • навички аналітичного погляду на інформацію;
  • здатність до адекватної самооцінки.

Учитель 4 – Б класу Глагольєва Марина Олексіївна активно залучає учнів до проектної діяльності на уроках природознавства. Після вивчення великої теми «Природа материків та океанів» вона запропонувала дітям взяти участь у проекті «Цікавий світ материка, на який я хочу потрапити». Учні об’єдналися у малі групи на підставі того, який материк їх зацікавив найбільше. Діти мали право самостійно обрати вид кінцевої презентації своєї роботи. Презентація результатів роботи груп зацікавила кожного учня. Спікери груп представили електронні презентації, стіннівки, книги, альбоми.

Вважаємо, що застосування проектної технології — один зі шляхів виховання активної особистості, що може взяти на себе ініціативу і діяти у межах правового поля. Учні вчаться самостійно розв’язувати проблеми, приймати й обґрунтовувати рішення, виконувати роботу за складеним проектом. Це дає їм упевненість у собі, тому що уможливлює для кожного демонстрацію своїх знань, умінь і досягнень. Також це засіб формування критичного мислення і водночас розвитку творчих здібностей дитини.  Такий підхід дає можливість сприяти формуванню у дітей та підлітків уміння працювати у команді, а отже — розвивати здатність соціальної взаємодії.

Переглядів: 206 | Додав: E_L | Рейтинг: 5.0/1