Середа, 01.04.2020, 17:26
Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Комунальний заклад «Первомайський ліцей №7»
УВАГА! КАРАНТИН! У ліцеї тимчасово призупинені заняття на період по 24 квітня включно
Меню сайту
Форма входу
Погода
Словники
Статистика


Онлайн всього: 15
Гостей: 14
Користувачів: 1
norkov900
Головна » 2015 » Грудень » 11 » Права людини
20:39
Права людини

Дитя моє, права дитини ти мусиш вивчити сумлінно.

Це так потрібно, так важливо напевно знати в наші дні:

Коли з тобою справедливо вчиняють, а коли і ні.

Тож прочитай, завчи напам'ять, порадь і друзям прочитать.

Хай прочитають тато й мама, закони всім потрібно знать!

Ірина Жиленко

Згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 р. № 1149/2008 Всеукраїнський тиждень права має проводитись щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 р. Загальної декларації прав людини.

У рамках Тижня у нашій школі було проведено ряд тематичних заходів.

Так у 9-А класі було проведено виховну годину на тему: «Що треба знати про право і закон?» Метою виховної години було виявити, яким є рівень знань учнів щодо законодавства України з прав дитини, Конвенції ООН про права дитини; спонукати підлітків до вміння самостійно робити висновки; формувати в учнів навички використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій.

У тематичній вікторині  ґрунтовні знання продемонстрували такі учні: Архіпова Дарина, Столяренко Сніжана, Барибін Данило. Під час обговорення прав дитини учні дійшли висновку, що всі діти – різні, не схожі між собою, але між ними багато спільного і вони мають однакові права.

10 грудня 2015 року у 9-Б класі  був проведений  Всеукраїнський урок за темою «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Мета уроку полягала у розширенні знань учнів про їхні права і обв′язки, формуванні розуміння значення важливості прав і обов′язків у житті кожного з нас. У ході проведення уроку учні розгадали кросворд, з ключовим словом – Конституція; визначили основні права людини, їхню класифікацію та важливість; встановили відповідність між запропонованими правами та їх видами відповідно до Конституції України. Зміст уроку сприяв вихованню патріотичних почуттів, прагненню зробити  свій вклад у розвиток України як правової та демократичної держави.

10 грудня 2015р. у 7-Б класі проведено круглий стіл «Що треба знати про право і закон? .

Класний керівник Каракуця Т.М розповіла, що загальна Декларація прав людини була проголошена в Парижі (10.12.1949р.) Генеральною Асамблеєю ООН, і вона містить основні права і свободу людини.

Учні  пригадали основні права : на життя та розвиток , на отримання освіти , на піклування і можливість виховуватися в сім’ї. Обговорили наступні питання: для чого дитині потрібні права, і чи актуальна нині охорона прав дитини.

Білокінь Д. прочитала вірш І.Жиленко «Права дитини». Закінчився круглий стіл бліц-турніром «Ти і закон». Найкраще відповідали такі учні : Самилкін К. , Токарєва А., Мінін Д., Биченко В.

Учні 11 класу також 10 грудня відзначили річницю прийняття Декларації прав та свобод людини уроком, на якому за круглим столом докладно розібрали, які саме права та обов’язки має людина у нашій державі, які права людини порушуються, куди можна звернутися за допомогою, якщо права порушено. Активно висловлювали свої думки Логвиненко Світлана, Ципишева Тетяна. Казаков Гліб, Петришен Олександр, Коваленко Єлизавета.

Для уроку з правових знань у 1-Б класі було оформлено книжкову виставку дитячої літератури "Права людини в казках та оповіданнях", проведено конкурс малюнків на тему: "Знати сьогодні, щоб жити завтра", підготовлена інформація «Конвенція ООН про права дитини». Першокласники сприймали  матеріал жваво, охоче, із задоволенням наводили приклади з особистого життя. Вікторина на правову тематику допомогла закріпити почуте у дітей. В кінці уроку учні використали своє право на талант і дозвілля: створювали колективну книжечку «Я і мої права» за допомогою розмальовок. Відеоматеріали та презентація допомогли провести виховний захід яскравіше та доступніше. Самим активними в ході уроку були такі учні:  Кіпаренко Руслан, Шарапова Анастасія, Червенко Станіслав, Зінченко Ростислав, Зименко Анастасія, Смецький Іван, Черняєва Вікторія, Павленко Олександр, Макаров Ілля.

Такі заходи надовго запам’ятовуються дітям та надають їм знання про права та обов’язки людей, якими вони повинні користуватися та виконувати як громадяни нашої незалежної держави.

10 грудня 2015 року в рамках проведення Міжнародного дня захисту прав людини у 8 класі відбулася година спілкування «Конвенція ООН про права дитини» на якій учні змогли розширити свої знання щодо законодавства  України та Конвенції ООН  з прав дитини.

Дуже жваво пройшло обговорень питань про дотримання прав як самою дитиною,  так і її батьками. Було проаналізовано  ряд прикладів, на яких  розглядалися механізми захисту прав дитини.

В ході проведення години спілкування учні набули навички використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, та поради куди і до кого слід  звертатися при вирішенні питань пов’язаних з порушенням їх прав. 

10 грудня 2015 року у 9-Б класі  був проведений  Всеукраїнський урок за темою «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Мета уроку полягала у розширенні знань учнів про їхні права і обв′язки, формуванні розуміння значення важливості прав і обов′язків у житті кожного з нас. У ході проведення уроку учні розгадали кросворд, з ключовим словом – Конституція; визначили основні права людини, їхню класифікацію та важливість; встановили відповідність між запропонованими правами та їх видами відповідно до Конституції України. Зміст уроку сприяв вихованню патріотичних почуттів, прагненню зробити  свій вклад у розвиток України як правової та демократичної держави.

     10 грудня в рамках проведення Всеукраїнського уроку права в 3-Б класі було проведено виховну годину на тему «Подорож з казковими героями до Країни Права».

     Метою заходу було показати , що кожна людина є цінною, незалежно від статі, мови, релігії, кольору шкіри; виховувати почуття гідності, уміння поважати інших; дати можливість зрозуміти, що ми всі різні, неповторні, відчути себе як особистість серед інших; учити встановлювати стосунки на доброзичливій, толерантній основі.

     Дітей було ознайомлено з документами, що регламентують права людини та дитини зокрема. Зацікавила  учнів  підбірка мультфільмів «Права в казках». Третьокласники з задоволенням попрацювали в групах, обговорили  ситуації з казковими героями, визначили, які права було порушено.

    Набагато спокійніше жити серед людей, які знають, що «гідність людини недоторкана! Кожна людина на Землі повинна зустрічати кожну іншу з повагою, по-братерськи, з розумінням, справедливістю. Тому що кожна людина – цінність» (ст.1 із Загальної Декларації прав Людини).

   

  

  

  

 

 

Переглядів: 288 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
УВАГА! ОСВІТА!
Опитування
Допомога
Таймер свободы )))

До уваги спонсорів