Субота, 29.02.2020, 11:03

Головна » 2019 » Грудень » 8 » Семінар вчителів початкових (1-2-х) класів та вихователів ЗДО
Семінар вчителів початкових (1-2-х) класів та вихователів ЗДО

3 грудня 2019 року на базі Первомайської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 7 відбувся практичний семінар вчителів початкових класів (1 – 2 – х) міських закладів загальної середньої освіти та вихователів старших груп дошкільних закладів освіти за темою «Перші кроки впровадження нового Державного стандарту початкової освіти в умовах Нової Української школи і забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти щодо формування соціально успішної особистості дитини». Мета цієї зустрічі: об*єднання зусиль вихователів закладів дошкільної освіти, педагогічного колективу закладів загальної середньої і батьків у розвитку дитини як особистості та підвищення їх компетентності з питань виховання дітей на цінностях Нової української школи. Керівник міського об*єднання вчителів початкових класів Норкова Валентина Миколаївна наголосила, що забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти є дуже важливим фактором для формування соціально успішної особистості дитини, особливо в період адаптаційного періоду в 1 класі.
Під час спілкування вчителі шкіл міста та вихователі ЗДО ознайомлювались з особливостями навчання першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти; обговорювали питання щодо підвищення професійної майстерності під час проведення інтегрованих уроків; вивчали досвід вчителів початкової школи № 7 щодо впровадження сучасних технологій навчання та застосування різних форм і методів проведення сучасного уроку НУШ; ділились досвідом роботи партнерської взаємодії вихователя, вчителя і батьків. Під час «круглого столу» говорили про велике значення підвищення рівня обізнаності вчителів щодо особливостей проходження адаптаційних процесів першокласників та як активізувати їхню роботу щодо пошуку нових форм, методів та прийомів роботи з метою полегшення процесу адаптації та стимулювання учнів 1-их класів до навчання у школі.
На семінарі доповідачами були вчителі 1-2 класів шкіл міста: Лєсніченко В.М. (ЗОШ « 1), Кучкова Н.В. (ЗОШ № 6), Фісун О.В. (ЗОШ № 4), Обченко К. О. (ЗОШ № 7) та вихователь – методист ЗДО № 16 Губанова І. В.
Відкриті уроки давали вчителі школи: Шевелєва Ірина Петрівна (урок математики) за темою «Додавання кількох чисел» та Тахтарова Катерина Вікторівна (Я досліджую світ) з теми «Яку форму має планета Земля?».
Під час проведення заняття Ірина Петрівна (класний керівник 1А класу) використовувала інформаційно – ілюстративні, частково – пошукові методи роботи, принципи свідомості, зв*язок з життям; вдало поєднала фронтальні, індивідуальні та групові форми роботи, що дало змогу розвивати в школярів різноманітні компетентності. Вчителі міста побачили, як майстерно Шевелєва І. П. використовує в своїй роботі технологію «Щоденні три» та конструктор LEGO.
Катерина Вікторівна (класний керівник 2Б класу) на уроці дослідницького напрямку ефективно створювала проблемні ситуації і допомагала учням знаходити шляхи їх вирішення. На початку заняття вчитель провела «Ранкову зустріч», через яку активізувала учнів щодо поповнення знань про нашу планету Земля. Вчитель використовувала на уроці особистісно – зорієнтований підхід для формування інформаційної компетентності, учні виконували тестові завдання з метою самооцінювання своєї роботи та рівень засвоєних знань.
Всі уроки були достойно відмічені учасниками семінару і отримали високі оцінки.
Методист психологічної службі Погрецька Любов Миколаївна провела з педагогами психологічну вправу щодо запобігання професійному вигоранню «Усе в твоїх руках», а методист ММК Тарасюк Алла Іванівна повідомила умови участі у міській виставці – презентації педагогічних ідей – 2020 та участь у фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини: «Майстри педагогічної справи презентують…».
Норкова В. М., керівник ММО провела з вихователями та вчителями роботу в групах щодо створення орієнтованого плану Першого місяця перебування першокласника в школі. В кінці заходу учасники семінару взяли участь у підсумковому анкетуванні «Складання перспективного плану роботи МО вчителів початкових класів на 2019 – 2020 н. р.».

Переглядів: 39 | Додав: norkovavalentina | Рейтинг: 0.0/0