Вівторок, 07.04.2020, 11:39

Головна » 2020 » Лютий » 14 » Тиждень математики, фізики та інформатики
Тиждень математики, фізики та інформатики

З метою підвищення інтересу  до вивчення предметів математики, фізики та інформатики, збагачення  кругозіру та інтелекту учнів додатковими знаннями з 11 по 14 лютого  2020 року в  нашому ліцеї  було проведено тиждень математики, фізики та інформатики («МІФ»). Була оформлена виставка стіннівок, які мали не тільки інформаційний характер, а дозволяли переглянути відео інформацію через QR код.

Відкриття фізичної складової тижня МІФ  розпочалося 11 лютого в кабінеті 26, де вчитель фізики та астрономії Караченцева Н.М. ознайомила учнів з планом проведення заходів з фізики та астрономії.

Протягом всього тижня в доступній ігровій формі проводилися заходи з фізики та астрономії, так під час перерви учні розгадували фізичні загадки, переглядали відеолекції з астрономії: «Телескоп Хабл», «Відкриття електрона, протона, нейтрона», «Бозон Хігса», «Цікаві досліди з фізики», пояснювали фізичні досліди.  Найактивнішими учасниками  стали: Литвин П, Мерц В, Переверзєва С, Андрієвський Б., Стеценко В, Черняєва С, Богатирьов А.

14 лютого  для  учнів 7а та 7б  класів,  було проведено фізичний  брейн-ринг «Юні знавці фізики». Під час брейн-рингу  змагалися на швидкість розгадувати схеми, розв’язувати задачи,  надавати відповіді на поставлені питання. За результатами змагань найбільші  кількість балів  набрали  команди  учнів 7а  класу  «Еврика» у складі: Білаш Д, Будко М, Горецького І, Кухтіної Т, Кулакова А, та 7б класів «Атом»: Баланічев С, Горішний М, Ярцев І, Сліпуха М, Комаров М, Твердохліб І.

14 лютого учні 7-Б, 8-А, 8-Б класів взяли участь у виховному заході «Математичний бум», мета, якого - розвиток логічного мислення, кмітливості, винахідливості у нестандартних ситуаціях з ігровими моментами, з елементами змагання, цікавості до математики, її історії; навчання грамотно висловлювати свої думки, відстоювання своєї точку зору; виховування цілеспрямованості і впевненості у собі.

Для  учнів 5-А та 5-Б класів  були проведені інтелектуальні змагання «Математичний калейдоскоп». Учні 6 класу  (Пальваль А. і Сухова А.) були залучені до організації та проведення цього заходу. Диплом І ступеня отримали учні 5-А класу. Була проведена зимова інтернет-олімпіада з математики для учнів 5 і 6 класів у якій взяли участь 23 учня.

Для учнів 7-А та 7-Б класів також були проведені змагання «Математичний калейдоскоп»

13  лютого серед учнів 8-х  класів,  було проведено фізичний брейн-ринг «Фізбой». Під час його проведення команди учасниці розгадували ребуси, задачи,   згадали основні визначення фізичних явищ, величин, одиниці вимірювання, поняття про оптичні прилади та теплові двигуни. Найкращими виявилися учні: Караченцева А, Кобелев І, Якубський М, Кононенко В, Овсяников Д, Давидов М, Андрієвський Б, Задорожній С, Топчий Н.

12 лютого  у 9 класі було проведено фізичну гру  «Своя гра ».   Учасники гри   пояснювали відеодосліди, відгадували ім’я вчених-фізиків за підказками, змагалися на швидкість надання правильних відповідей у конкурсах «Розминка», «Роззява», «Фізика +ребус». Найкращою серед команд стала команда учнів у складі: Винник В, Мерещенко К, Лук,янченко Т, Августова В.

14 лютого  серед учнів 10-го класу було  проведено фізичну інтерактивну гру «Хто хоче стати фізиком?». Під час заходу проведено бліц – опитування серед команд, розгадування ребусів на швидкість, були поставлені ряд питань на надання власної думки, де учасники команд мали пояснити фізичні явища, досліди, отриані результати експериментів з фізики.. Також проведено конкурс капітанів та конкурс «Виправ формулу». Найкращими гравцями виявилися учні : Соловей Є, Комаров Б, Третяк А, Тодоров М, Мосійчук Д, Ковальова Ю, Антонов В, Антонов А.

13 лютого для  учнів 11 класу було проведено фізичну гру «Фізичне лото». Розв’язуючи завдання,  учні в ігровій формі, мали можливість повторити курс фізики з 7 по 11 клас. Найкращими серед них стали: Бондаренко Г, Кравчук О, Черпак М, Телега О, Мінин  М, Хрустенко Д.

14  лютого учні 11 класу мали можливість спробувати свої сили розв’язуючі завдання вікторини з астрономії.  За допомогою мобільних телефонів діти надавали відповіді на поставлені питання у додатку «Kahyt». Найкращими стали: Антоненко В, Гуторова М, Телега О.

Протягом тижня проходив конкурс серед учнів 7-11 класів на найкращий портрет вчителя фізики. Найкращою серед робіт стала робота учениці 11 класу Гашутіної Л.

11 лютого в Україні та світі відзначався День безпечного інтернету під гаслом «Разом для безпечного та кращого Інтернету!» День Безпечного Інтернету є унікальною можливістю для кращого розуміння проблем та можливостей в онлайновому світі, це час поділитися важливою інформацією, щоб діти і молоді люди могли досліджувати Інтернет безпечно і скористалися позитивним досвідом експертів. У цей день учні 10го класу були запрошені на онлайн-урок, який проводили провідні університети країни та Кіберполіція України за програмою Мережних академій Cisco.

Для учнів 5х-9х класів на початку уроків інформатики проводились 5-хвилинки «ІТ-новини», під час яких діти дізнавались про найновіші програми чи гаджети.

Серед учнів початкової школи протягом тижня проводився конкурс на кращий комп’ютерний малюнок. Переможцем став учень 2го класу Лєвий Кірілл.

До предметного тижня долучились і вчителі, зареєструвавшись на Всеукраїнський відкритий майстер-клас «Цифрові інструменти та можливості Google для безпечного Інтернету»

Закриття предметного тижня відбулося 14  лютого    підведенням підсумків тижня  з фізики та астрономії, математики та інформатики . Всі заходи пройшли цікаво та змістовно. Учні були активними їх  учасниками.

Переглядів: 17 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0
Школа ОНЛАЙН