Вівторок, 31.03.2020, 21:46

Головна » 2015 » Листопад » 13 » Тиждень української мови та літератури
Тиждень української мови та літератури

Предметні тижні є традиційними методичними заходами в нашій школі, а тому про підготовку до кожного тижня знає вся школа.
 Згідно зі шкільним планом роботи на 2015-2016 н.р. з 09 по 13 листопада в Первомайській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 проходив Тиждень української мови та літератури. Мета проведення Тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української мови, вихованні поваги до літератури та культури традицій українського народу, формуванні естетичних смаків, розвитку власних творчих здібностей учнів школи.
Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.
Традиційно Тиждень розпочався виставкою стінівок, малюнків, ілюстрацій до творів українських поетів та письменників, яку підготували учні 5-11 класів.
У рамках Тижня для молодших школярів  учні 9-А класу – Столяренко Сніжана та Зима Валерія під керівництвом Гоженко В.В. провели виховний захід у шкільному музеї «Дивоколо українського віночка». Захід познайомив учнів із символічним значенням квітів та кольорів стрічок, що входять до складу традиційного українського вінка, збагатив знання про квіти як обереги людського життя, їх народні назви.
Уже традиційною  в нашій школі стала акція «Одягни вишиванку». Даний захід спрямований на виховання любові до рідного краю, популяризацію національного одягу, а також  пробудження патріотичних почуттів у підростаючого покоління.
Цікаво пройшла акція «Долоньки справжніх українців». Метою акції було  пробудити   почуття  національної  гідності. Багато дітей школи із задоволенням  долучилися до акції!!!
У рамках проведення Тижня 13 листопада 2015 року учитель української літератури Педан Т.П. серед учнів 5-го класу провела конкурс на краще виконання поезій Т.Г. Шевченка «Вічне слово Кобзаря».
Голова журі конкурсу В.В. Гоженко вручила дипломи учням, які стали переможцями конкурсу: Августовій Владиславі, Мерещенко Карині, Петрашенку Станіславові та Мерц Валерії.
У 6 класі  також був проведений конкурс читців творів Т.Г.Шевченка «Вічне слово Кобзаря». Всі учасники намагалися якомога краще прочитати поезію. Але перемогу здобули такі учні: Рубан Катерина – І місце («І мертвим, і живим…»),  Мосійчук Дарина— ІІ місце(«Мені тринадцятий минало»), Замкова Софія— ІІІ місце («Реве та стогне Дніпр широкий»). Переможці отримали дипломи та солодкі призи.
Учні 7-х класів взяли участь у брейн-ринзі «Знавці української мови». Кожен клас обрав команду гравців з 6 учнів, які найкраще знають рідну мову. Під час конкурсу учні виконували ряд цікавих та  дотепних завдань. Здобувши однакову кількість балів, команди були нагороджені грамотами.
Учні 10 класу провели мовно-літературний КВК по прислів’ях, приказках та афоризмах. Найкмітливішими були Вовнянко О., Сумець М., Черпак А., Савченко В.
Логічним завершенням Тижня стало загальношкільне свято «Поети-земляки». Творча група вчителів та учнів, готуючи свято, мали на меті поглибити знання школярів про письменників рідної Первомайщини; показати красу і багатство поетичного слова; сприяти вихованню любові і поваги дітей до поезії.
Ведучі свята, Вовнянко Олександр та Зима Валерія, впевненим кроком повели гостей у світ Поезії. Уміння емоційно та проникливо читати поетичні твори, а також свої артистичні здібності продемонстрували такі учні нашої школи: Левандовська Вікторія (7-Б клас), Головко Кристина (8 клас), Лапко Микита (9-Б), Пілюгіна Софія (9-А клас), Ліщук Степан (10 клас), Козаков Гліб та Боканова Анастасія (11 клас). А ось Світлична Дарина, учениця 9-Б класу, прочитала напам’ять вірш своєї бабусі – Катерини Антонівни Світличної.
Основною метою проведення Тижня було довести учням, що треба наполегливо вивчати українську мову та літературу, а також безмежно любити та пишатися своєю Батьківщиною!!!

Переглядів: 248 | Додав: E_L | Рейтинг: 0.0/0