Вівторок, 31.03.2020, 22:48

Головна » 2018 » Січень » 21 » Тиждень української мови та літератури
Тиждень української мови та літератури

У рамках тижня української мови та  літератури (з 15/01-19/01) команда учнів 5-А і 5-Б класів 16/01 взяла участь у вікторині з української мови «Юний мовознавець». Мета заходу -розширювати знання учнів про українську мову; показати її красу та багатство фольклору українського народу за допомогою поетичного слова. Ведучі заходу учні 11 класу Костін Владислав та Столяренко Сніжана виразно прочитали вірші про мову та запросили учнів подорожувати разом із ними. Ведучі запропонували взяти участь у таких конкурсах :“Прислів’я” , «Переговори сусіда» «Розсипаночка» ,«Загадки-жарти»,«Доскажи словечко», «Відновіть вірші», "Продовж прислів’я","Відгадайте загадки”. Суддя конкурсу бібліотекар Сердюк Тетяна Сергіївна, відзначила, що команди працювали злагоджено і , підрахувавши бали , оголосила, що І місце отримала команда 5-А класу, ІІ місце отримала команда 5-Б класу. Учні отримали грамоти та позитивні емоції.

17/01 команда учнів 6-А і 6-Б класів взяли участь у лінгвістичній грі«Скарбниця рідної мови» з української мови.  Мета заходу - поглибити знання учнів з української мови, лексики та фразеології; розвивати логічне мислення, кмітливість, уважність; виховувати любов до рідної мови. Ведучі заходу учні 11 класу Костін Владислав та Столяренко Сніжана розповіли цікаві факти про мову і що у далекому 1934 році у Франції на конкурсі мов наша мова була визнана другою у світі серед європейських мов за милозвучністю.Ведучі запропонували взяти участь у таких конкурсах: «Скарбниця рідної мови», «Хто більше?», «Лінгвістичний волейбол», «Замініть одним словом». «Лінгвістична хвилинка»,«Розгадування шарад»,«Аукціон». Суддя конкурсу учениця 11 класу Пілюгіна Софія нагородила грамотою команду учнів 6-А класу за І місце , грамоту за ІІ місце отримала команда учнів 6-Б класу. Ведучі заходу Владислав та Сніжана побажали дітям успіхів у вивченні рідної мови, бо мова- це пісня душі, покладеної на слова (Д.Білоус).

17 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день селфі в музеї. В рамках тижня української мови та літератури до шкільного етнографічного музею було запрошено учнів та гостей школи. Дякуємо всім учасникам за підтримку та співпрацю!!!

18/01 команда учнів 8, 9-А і 9-Б класів взяли участь у брейн-ринзі з української мови та літератури “ Мова кожного народу неповторна і своя”. Мета заходу :поглибити й узагальнити знання учнів з української мови та літератури, сприяти активізації пізнавальних інтересів, навчати учнів самостійно мислити, сприяти розвитку навичок міжособистісного спілкування. Ведучі заходу учні 9-А класу Переверзєва Софія та Гуторова Мілана розповіли учням про просвітителів слов'ян- братів Кирила та Мефодія, про важливу історичну роль у розвитку української літературної мови Т.Г.Шевченка. Ведучі запропонували взяти участь у таких конкурсах: ”Ерудит”, ”Пантоміма”, ”Знавець”, ”Весела перерва”, ”Конструктор”, ”У рідному краї й серце співає”, ”Народ скаже- як зав'яже”. Захоплююче пройшов мовно- літературний конкурс. Суддя брейн-рингу учень 11 класу Тіняєв Микола відзначив, що найкраще знають рідну мову учні 8 класу і нагородив грамотою команду за І місце , грамоту за ІІ місце отримала команда учнів 9-Б класу, ІІІ місце посіла команда учнів 9-А класу. Ведучі заходу подякували за гарну підготовку до брейн-рингу і дали настанову - залишити у своєму серці любов до рідної мови, бо те багатство, яке є у кожного з нас- це наша рідна українська мова.

19 січня в 11 класі між хлопцями та дівчатами  пройшов мовознавчий турнір «Краса й сила українського слова».  Одинадцятикласники змагалися за звання кращого знавця мови. В «запеклій боротьбі» перемогла команда дівчат!

Протягом тижня учні нашої школи зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

Переглядів: 131 | Додав: E_L | Рейтинг: 1.0/1