Неділя, 05.04.2020, 09:26

Головна » 2019 » Січень » 18 » Тиждень української мови та літератури
Тиждень української мови та літератури

Предметний тиждень у  школі – це завжди святковий настрій, очікування чогось  цікавого, незвичайного,  Хоча на уроках української мови та літератури і  використовується багато різноманітних активних форм, методів і прийомів, реалізувати їх не завжди вдається через брак часу й інші причини. Саме тому актуальним є питання активізації пізнавальної діяльності учнів у позакласній роботі з української мови та літератури. Використання різноманітних методів активізації під час позакласної діяльності сприяє впровадженню технології особистісно орієнтованого навчання та забезпечує особистісну спрямованість кожного заходу.

З 15 до 18 січня  2019 року у школі був  проведений  « Тиждень української мови та літератури», організований вчителями української мови та літератури.  Метою проведення  предметного тижня було  донести до учнів красу і багатство рідної мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; розширити кругозір учнів, підвищувати рівень декламаторських здібностей, сприяти самореалізації кожного учня, задіяного у програмі тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя; створення емоційно-позитивного мікроклімату.

У вестибюлі  школи  було організовано виставку естетично оформлених учнями висловів про мову  та    малюнків «Ілюстрації до творів українських поетів та письменників» (5-7 та  8, 9, і 10 класи).  « Під час проведення «Тижня української мови та літератури» у школі  були організовані і проведені за­ходи, в яких активну участь взяли усі учні  з 5 по 10 клас. Учасники мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови.

Кожен день цього тижня був насиченим та цікавим.

Так, у вівторок, 15 січня,  у 5-А класі був проведений «Мовознавчий турнір».Учням було запропоновано конкурси  «Аукціон знань, «Бліц-вікторина», конкурс «Канікули»,  « Хто швидше?», «Скоромовка язика не ламає, а вимови навчає». За результатами підрахунку балів Дипломом за І місце була нагороджена Дмитренко Ауріка, ІІ місце і Диплом отримав Заікін Богдан, ІІІ місце і Диплом отримала Литвін Дарина.

У середу, 16 січня,   6-А та 6-Б класам запропоновано вікторину « Подорож океаном рідної мови». Учениця  10 класу  Левандовська Вікторія запропонувала командам у складі 7 учнів  конкурси « Розминка», « Продовжіть фразеологізм», «Поєдинок капітанів» « Показуха», « Жартівливі загадки». Суддя вікторини, учениця 10 класу Білокінь Дар’я,  нагородила Дипломом за І місце команду  6-Б класу, команда  6-А класу посіла ІІ місце.

У четвер, 17 січня,  у 7-А та 7-Б класі пройшла інтелектуальна гра « Кращий знавець рідної мови». Учениця  10 класу  Левандовська Вікторія запропонувала командам у складі 6 учнів  конкурси  «Загадковий капелюх»,  « Всезнайко», « Я- редактор ! », «У рідному краї й серце співає», «Порахуймо, друзі». Суддя вікторини, учениця 10 класу Колдашева Ксенія,  нагородила Дипломом за І місце команду  7-Б класу, команда  7-А класу отримала Диплом за  ІІ місце.

У четвер, 17 січня,  у 5-Б класі пройшла  «Гра патріотів» між командою хлопців та командою дівчат. Перемогу отримала дружба.

У п ’ятницю, 18 січня, між командами  9 та 10 класу пройов позакласний захід « Філологічний калейдоскоп».  Конкурси мали назву  «Народ вчить, як на світі жить»,  «Ми з Вами часом не знайомі?», « Редактор», «Знавці Кобзаревої творчості», «Згадуючи у віках», «Розрізняймо значення» та інші . У нелегкій боротьбі І місце посіла команда 9 класу. Дипломом за ІІ місце була нагороджена команда 10 класу.

Тиждень завершився. Але не завершується наше вдосконалення  носіїв чистої, літературної української мови. Пам’ятаймо, що мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі. Чистота нашого мовлення  залежить тільки від нас, нашого бажання ставати кращими Ставаймо кращими – будьмо Українцями, будуймо Україну!

Переглядів: 116 | Додав: E_L | Рейтинг: 2.0/2