Середа, 01.04.2020, 17:12

ВВ
Головна » 2020 » Січень » 24 » Тиждень української мови та літератури в ліцеї
Тиждень української мови та літератури в ліцеї

Із  20 по 24 січня в нашому ліцеї пройшов Тиждень української  мови та літератури,  який підготували і провели вчителі-філологи:  Каракуця Т.М., Луста Л.А., Педан Т.П., Гоженко В.В. Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітними, цікавими, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції, а також заохочували учнів до вивчення української мови та літератури.

Розпочався Тиждень  виставкою  стіннівок, присвячених життю та творчості  видатним українським письменникам, ілюстраціями до творів.

Але найяскравішими заходами тижня були, звичайно, ігри-змагання, що традиційно проводилися для учнів.

Емоційно й цікаво було проведено конкурс виразного читання поезій Тараса Шевченка у 5А та 5-Б кл.

Гра-марафон «Подорож океаном рідної мови» між учнями 6-А та 6-Б класів завершилася із однаковою кількістю балів у кошиках команд. Гра була насичена різноплановими конкурсами, що полягали у перевірці знань рідної мови, а головне - спонукали до подальшого та поглибленого вивчення рідної мови.

У 7-Б класі проведений конкурс знавців української мови «Мово українська, гордосте моя!». Метою конкурсу було продовжувати  вчити  дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою. Змагаючись у 2 командах, семикласники брали участь у конкурсах « Розминка»,  «Хвилинка», « Закінчи прислів’я», «Загадки-жарти». За підрахунками балів журі конкурсу ( Олійник Микита та Шаламов  Святослав) І місце присудили ІІ команді ( капітан – Овчіннікова Анастасія).

У 8 –А класі було проведено гру-конкурс на кращого знавця українських прислів’їв та приказок  «Народ скаже, як зав’яже». Учні ( 2 команди класу) брали участь у конкурсах майстрів влучного й гострого вислову. Конкус складався із  8 завдань: «Спробуй відгадай »,  « Збери своє прислів’я», «Утвори прислів’я з антонімами», «Віднови прислів’я та приказки з власними іменами» , «З’єднайте частинки «розсипаних слів»,  «Конкурс капітанів» та ін.  Журі конкурсу  ( Кобєлєв Іван та Олександров Дмитро) підрахувавши бали, перемогу віддали І команді (капітан –  Кравчук Валерія ). Вітаємо всіх знавців і шанувальників рідної мови  і бажаємо їм нових творчих успіхів у майбутньому!

Ліцеїсти 9 класу із великим задоволенням взяли участь в інтелектуальній грі «Найрозумніший», під час якої вони позмагалися в умінні редагувати текст, показали знання усної народної творчості, фразеологізмів, правил українського правопису. Одна із команд класу виборола перемогу. А в особистому заліку перемогу отримала Августова Влада.

Всі заходи пройшли динамічно, весело, а ліцеїсти отримали можливість ще раз довести, що українська мова — неповторна. Тому відчуваємо гордість за переможців та учасників Тижня рідної мови та літератури, які показали свою активну життєву позицію, почерпнули щось нове й незвідане, реалізували свої плани, долучилися до національних надбань нашого народу, піднялися на вищу сходинку інтелектуальних здібностей, осягнули усю велич рідної мови…

Переглядів: 21 | Додав: E_L | Рейтинг: 1.0/1