Неділя, 05.04.2020, 09:41

Головна » 2016 » Травень » 25 » Вшанування пам’яті Івана Яковича Франка «Лиш боротись—значить жить»
Вшанування пам’яті Івана Яковича Франка «Лиш боротись—значить жить»

У 2016 році виповнюється 160 років з дня народження і 100 років з дня смерті поета, прозаїка і драматурга, перекладача і літературного критика, історика і теоретика літератури, філософа фольклориста, мовознавця, етнографа та економіста, одного з найважливіших політиків Галичини кінця 19-початку 20 століття Івана Яковича Франка.
        У рамках відзначення цієї пам’ятної дати у школі пройшов конкурс читців  «Франкові поезії» між учнями 7 класів.    Школярі мали можливість відвідати віртуальну екскурсію до музеїв письменника. Учні школи взяли активну участь у виставці ілюстрацій до творів Івана  Франка.

За круглим столом «Громадська діяльність Івана Франка» учні дізналися, як завзятий етнограф збирав і записував багато матеріалів з уст народу: казки, пісні, приповідки не лише в Нагуєвичах, але й у сусідніх містах і селах.

З метою вшанування пам’яті Івана Яковича Франка  вчителі української мови  Луста Л.А.,  Каракуця Т.М. та учні 7 класів провели свято «Лиш боротись—значить жить».  Учні 5-8 класів мали змогу ознайомитися з життєвим та творчим шляхом Івана Яковича, з цікавістю подивилися інсценізацію вірша «Киця» та казки «Лисиця і Журавель», прослухали аудіозапис віршів поета, які стали народними піснями.
        Завершилося свято словами з поезії Р.Пастуха:
           Стирає час міста і роки,
           Як невгамована ріка,
           Але не може стерти кроки
           У вічність велета Франка.

Переглядів: 114 | Додав: n-cara2008 | Рейтинг: 0.0/0