Вівторок, 31.03.2020, 16:34

Головна » 2019 » Квітень » 9 » Зустріч із в'язнем концтаборів
Зустріч із в'язнем концтаборів

11 квітня весь світ відзначатиме Міжнародний день пам'яті в'язнів нацистських концтаборів. В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті, над табором було піднято червоний прапор. 11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів».
09 квітня у школі відбулася зустріч учнів 7-Б класу з Карлом Івановичем Паюком, людиною-легендою, людиною, яка змогла вижити попри всі негаразди життя, людиною, яка змогла пройти чотири нацистських табори. Карл Іванович розповідав про своє життя майже 1,5 години: як потрапив до лагеря, як біжав звідти, як знов був вдіправлений на вірну загибель та зміг вистояти... Хлопці слухали, затамувавши подих. Дехто з дівчат потайки витирав сльози. Потім до ветерана посипались численні питання про події 74-річної давнини.  Наприкінці діти подякували шановній людині оплесками та побажаннями здоров'я та ще довгих років життя.

Переглядів: 70 | Додав: E_L | Рейтинг: 5.0/3